Eesti tuli esimeses geimis välja suurest kaotusseisust, kuid paraku jäi Portugal täna alistamatuks

Eesti rahvusnaiskond Bosnia ja Hertsegoviinas.| Foto: CEV

Täna jätkus Bosnia ja Hertsegoviinas Eesti rahvusnaiskonna teekond Hõbeliigas, kui teise alagrupiturniiri esimeses mängus mindi vastamisi Portugaliga. Kahjuks tuli vastu võtta 1:3 (26:24, 19:25, 19:25, 20:25) kaotus, vahendab volley.ee.

Eesti jäi avageimis 15:21 kaotusseisu, ent suutis geimi siiski võita 26:24. Ka teises geimis jäädi 14:19 kaotusseisu ning sellest välja tulla ei õnnestunud – geim Portugalile tulemusega 25:19. Ka kolmandas geimis tuli eestlannadel tunnistada vastase 25:19 paremust. Neljandas geimis teenis Portugal 17:17 viigiseisult järjest kolm punkti ning kindlustas lõpuks geimivõidu tulemusega 25:20. Kogu mäng seega 3:1 Portugalile.

Eesti naiskonna resultatiivseimaks kerkis täna 14 punktiga (+11) Liis Kullerkann, 11 punkti (-4) lisas Kertu Laak ja 10 punkti jäi nii Kristiine Miileni (+5) kui Kadi Kullerkannu (+1) arvele. Eesti vastuvõtt oli 49%, rünnak 33%, blokist saadi 7 punkti ja servil löödi 6 ässa (eksiti 7 pallingul).

Portugali edukaimad olid võrdselt 16 punktiga Ana Vale (+8) ja Marta Hurst (+7). Portugali vastuvõtt oli 44%, rünnak 43%, blokist saadi 13 punkti ja servilt 4 punkti (15 viga).

Esimeselt turniirilt sai Eesti Portugalilt 2:3 kaotuse, seejärel alistati aga Bosnia ja Hertsegoviina 3:2 ning Läti 3:0. B-alagrupis on Eestil 6 punkti ja sellega ollakse Bosnia ja Hertsegoviina (7 punkti) ning Portugali (8 punkti) järel kolmandal kohal, Lätil on punktiarve avamata.

Vaata detailset tabeliseisu!

11.-12. juuni Sloveenias Mariboris toimuvale finaalturniirile on korraldajana koha taganud A-alagrupi praegune liider Sloveenia. Kui Sloveenia tuleb oma alagrupis esimeseks või teiseks, saavad edasi mõlema alagrupi kaks esimest naiskonda. Kui Sloveenia jääb kolmandaks või neljandaks, pääsevad finaalturniirile mõlema grupi võitjad ja kahe alagrupi peale parim teise koha saaja. Finaalturniiri võitja pääseb järgmiseks aastaks Kuldliigasse.