Eesti tuli raskest seisust välja ja sai Hõbeliigas esimese võidu!

Meie võidukad tüdrukud. | Foto: CEV

Eesti rahvusnaiskond pidas Euroopa Hõbeliigas alagrupiturniiri teise kohtumise, kui võõral väljakul alistati  põnevuskohtumises Portugal 3:2 (17:25, 25:17, 23:25, 27:25, 15:13).

Avavoorus said mõlemad naiskonnad 0:3 kaotuse, kui Eesti jäi alla Sloveeniale ja Portugal tunnistas Kreeka paremust. Esimese geimi 17:25 kaotanud Eesti kosus teiseks geimiks ja tüüris ise laeva geimivõidu sadamasse – 25:17. Kolmandas geimis juhtis Eesti veel 22:21, kuid ei suutnud edu hoida ja kaotas vaatuse 25:23. Eesti suutis neljanda geimi 27:25 võiduga viia mäng otsustavasse faasi. Punkt-punktis kulgenud viiendas geimis oli kindlam Eesti ja võitis geimi seisuga 15:13 ja kogu kohtumine meie piigadele 3:2.

Eesti parimaks kerkis suurepärase mängu teinud Kristel Moor 23 punktiga (+18). Hea etteaste tegid ka Kristiine Miilen ja Liis Kullerkann, kes kogusid vastavalt 18 ja 16 silma (kasutegur vastavalt +10 ja +15). Eesti vastuvõtt oli kõrgest klassist – 68%, rünnak 43%. Lisaks saadi 9 blokki ja löödi 5 ässa.

Kaotajatele tõi kõige rohkem punkte Marta Hurst (21, efektiivsus +14). Portugali vastuvõtt oli 63%, rünnak41%, lisa tuli 11 bloki ja 5 ässa näol.

Eesti peab järgmise mängu kodupubliku ees, kui pühapäeval ehk 2. juunil võõrustatakse Tartu Ülikooli spordihoones kell 17 Sloveenia naiskonda. Mängust teevad otseülekande Kanal12 ja Postimees.