fbpx
Close

Eesti U20 koondis alustab Kosovos jahti EM-piletile

Märt Tammearu ja Marx Aru. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti noormeeste U20 koondis osaleb sel nädalal Kosovos Euroopa meistrivõistluste valikturniiri esimese ringis. Meie alagrupivastaseks on Kosovo ja Šveits.

Teises alagrupis mängivad Austria, Horvaatia ja Küpros. Aprilli lõpus ja mai alguses toimuvale teise ringi turniirile pääsevad mõlema alagrupi võitjad ja parim teise koha meeskond. EM-ile osaleb lõpuks vaid 12 meeskonda.

Eesti kohtub 10. jaanuaril kell 19.00 Kosovoga ja laupäeval kell 19.00 Šveitsiga. Eestit võib pidada mõlema kohtumise favoriidiks. Vaata tulemusi ja tabeliseisu.

Eesti meeskonna peatreener Toomas Jasmin ütles, et kindel siht on järgmisse ringi pääseda. “Absoluutselt, väiksemat eesmärki ei saa seada. Vastaste kohta pole videopilti õnnestunud saada ja nende kohta palju infot pole. Seega tuleb keskenduda oma asjadele, ise hästi mängida ja edasipääs kindlustada,” rääkis Jasmin võrkpalliliidu pressiteates.

Koondis sai kokku teisipäeval, kolmapäeval ehk täna peetakse kontrollkohtumine TalTechiga.

Enamik koondise tuumikust on hooaja jooksul mänguaega saanud Credit24 Meistriliigas. Koosseisu osas on ka mõned murekohad, diagonaalründaja Timo Ander Lõhmus oli vigastusega mõnda aega väljas ja pole eriti mängupraktikat saanud. Teise diagonaalina on kaasas Kaur Erik Kais, kes on Pärnu VK ridades saanud episoodiliselt mängida. “Nurkades on olukord hea, sest Märt Tammearu, Tony Tammiksaar ja Rasmus Meius on piisavalt meistriliigas mängida saanud, sama käib põhisidemängija Richard Voogeli kohta. Tempomees Mattias Rahuoja jääb koju vigastust ravima, selles osakonnas on kaasas Marx Aru, Remo Torn ja Sander Palang. Lisaks kaks liberot Rauno Haidla ja Allar Keskülla,” rääkis peatreener koosseisust.

Noormeeste U20 koondis (2001/2002): Richard Voogel, Märt Tammearu, Rasmus Meius, Timo Ander Lõhmus, Markus Maila, Tony Tammiksaar, Allar Keskülla, Sander Palang, Marx Aru, Remo Torn, Rauno Haidla, Kaur Erik Kais. Peatreener Toomas Jasmin, abitreenerid Raigo Tatrik ja Raul Reiter, statistik/mänedžer Mihkel Sagar.

scroll to top