fbpx
Close

Eesti võõrustab ellujäämismängus Horvaatiat ja turniiri suurimat punktikütti

Eesti rahvuskoondis. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Eesti rahvusmeeskond läheb Tallinnas jätkuval EM-finaalturniiril täna kell 20.00 vastamisi Horvaatiaga. Mõlemad meeskonnad püüavad D-alagrupis kohta nelja parema seas, et pääseda edasi kaheksandikfinaali. Eestile tähendaks tänase kohtumise võit suure tõenäosusega eesmärgi täitmist.

Eesti koondis on teeninud seniselt turniirilt 1:3 kaotuse Lätilt, 3:2 võidu Slovakkialt ja 0:3 kaotuse Saksamaalt. Horvaatidel on kirjas 0:3 kaotus Saksamaa ja Prantsusmaa vastu ning 3:2 võit Läti üle.

Kui vaadata viimase kümnendi saavutusi, on Eesti Horvaatiast selgelt parem meeskond olnud. Olgugi et meie meeskond pole viimase paari aasta jooksul oma võimeid välja mänginud, paiknetakse tänaseni Euroopa edetabelis horvaatidest 11 kohta kõrgemal ehk 16. positsioonil.

Horvaatia koondise 14 mängijast esindab mõnd välisklubi vaid kuus meest. Nende suurim ründejõud on 27-aastane ja 203-sentimeetrine diagonaalründaja Leo Andric, kes paikneb hetkel EM-finaalturniiri skooritabeli tipus 153 punktiga. Keskmiselt toob eelmisel hooajal Nice’is ja uuel hooajal Nižni Novgorodis mängiv mees suisa 5,67 punkti geimis. Eestiga on oma side aga Horvaatia sidemängijal, Novõi Urengoi Fakelis klubivõrkpalli mängival Tsimafei Žukovskil, kelle mõlemad spordiarstidest vanemad õppisid Nõukogude ajal Tartu Ülikoolis.

Eesti koondise algkoosseisus võrreldes Saksamaa-mänguga vahetusi tulla ei pruugi, sest taoline koosseis, mis esmakordselt moodustati Slovakkia-mängu kolmandas geimis, on andnud seni parima tulemuse. Kui üldse mõnd vahetust prognoosida, võiks tulla kõne alla temporündaja Timo Tammemaa sekkumine Ardo Kreegi või Andri Aganitsa asemel.

Eesti eeldatav algkoosseis: sidemängija Robert Viiber, nurgaründajad Kristo Kollo ja Oliver Venno, diagonaalründaja Renee Teppan, temporündajad Andri Aganits ja Ardo Kreek (kapten), libero Silver Maar.

Horvaatia eeldatav algkoosseis: sidemängija Tsimafei Žukovski, nurgaründajad Filip Sestan ja  Marko Sedlacek, diagonaalründaja Leo Andric, temporündajad Sandro Dukic ja Kruno Nikacevic, liberod Sven Sarcevic ja Hrvoje Pervan.

Tabeliseis.

D-alagrupi mängud

Teisipäeval:

17.00 Läti – Saksamaa

20.00 Eesti – Horvaatia

Kolmapäeval:

17.00 Slovakkia – Horvaatia

20.00 Prantsusmaa – Läti

Neljapäeval:

17.00 Saksamaa – Slovakkia

20.00 Eesti – Prantsusmaa

scroll to top