fbpx
Close

Eesti võrkpalliklubi võib saada Euroopa alaliidult preemiat

Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Euroopa võrkpalliliit (CEV) saatis eile laiali pressiteate, kus avalikustas tänavuse eurohooaja preemiarahad. Nagu selgub, võib esmakordselt jõuda madalaimas eurosarjas ehk CEV Challenge Cupil toetuseni ka Eesti klubi.

Eurosarjade auhinnafond on kasvanud läbi aegade suurimaks, kündides 5,3 miljoni euroni. Sellest summast üle poole ehk 3 miljonit läheb meeste ja naiste Meistrite liiga edukamate vahel jagamisele. Näiteks Meistrite liiga võitja teenib nii meestest kui ka naistest 500 000 eurot. CEV Cupi võitjatele on määratud 80 000 euro suurune preemia ning CEV Challenge Cupil triumfeerijatele 50 000 eurot. Igas sarjas on meeste ja naiste auhinnafond identne.

Esmakordselt jõuab auhinnaraha ka CEV Challenge Cupil veerandfinaali jõudnud võistkondadeni. See tähendab, et juhul kui Saaremaa Võrkpalliklubi suudab teises ringis alistada Hispaania hõbedaklubi Almeira, teeniks meeskond 10 000 eurot.

Saaremaa klubi mänedžeri Hannes Sepa sõnul on preemiarahade laienemine küll hea uudis, ent suurt muutust see tegelikult endaga kaasa ei too.

“Ühe ringi ehk kodus-võõrsil mängude kogukulu jääb sõltuvalt vastasmeeskonna asukohast 12 000 – 20 000 euro vahele, seega veerandfinaalis osalemisega kaasnevaid väljaminekuid see summa täielikult ei kataks. CEV Challenge Cupil kaheksa parema hulka jõudmine tähendab juba iseenesest umbes 40 000 euro suurust kulu. Rahaliselt on eurosari täna jätkuvalt suur väljaminek, ent need mängud on nii rahvale kui ka klubile väga olulised,” ütles Sepp jõululaupäeva hommikul Võrkpall24’le.

Saaremaa ja Almeira teise ringi avakohtumine peetakse jaanuari viimasel nädalal Kuressaares, korduskohtumine on kavas kaks nädalat hiljem Hispaanias.

scroll to top