Eesti võrkpalliklubid naasevad Lätist nelja nulliga, Kordas sai vigastada

Janis Sirelpuu ja Avo Keele hoolealused nädalavahetusel geimi- ega mänguvõiduni ei jõudnud. | Fotod: Alan Mehik/Saaremaa VK

Eesti võrkpalliklubidel jäi Lätis seljataha äärmiselt kurb nädalavahetus, sest Pärnu Võrkpalliklubi ja Tallinna Tehnikaülikool naasevad koju ainsagi punktita.

Pärnu, kes oli eile saanud Jekabpilsilt 0:3 kaotuse, osutas täna Riia Tehnikaülikoolile küll märksa rohkem vastupanu, ent lõppskooriks kujunes taas 0:3 (-22, -19, -23). Viimastel kuudel iseenda halli varjuna esinenud Atvars Ozolinš tegi sedapuhku enam-vähem kohtumise, kogudes kaasmaalaste vastu mängides üleplatsimehena 15 punkti (+8). Toms Švans lisas 11 (+5) ja Harri Palmar 8 punkti (+6).

Igas elemendis pärnakatest mõnevõrra paremaid numbreid näidanud võitjatele tõid Renars-Pauls Jansons ja Patriks Pinka 13 punkti (+10 ja +5), Aivis Abolinš lisas 12 punkti (+11).

Laupäeval kiire mänguga 0:3 Riiale alla jäänud TalTech suutis täna Jekabpilsi Lušile osutada veidi rohkem vastupanu, ent pidi taas vastu võtma 0:3 (-22, -25, -12) kaotuse. TalTechi kapten Tamur Viidalepp kogus 12 punkti (+3), Jörgen Vanamõisa lisas 10 (+6) ja Rasmus Meius 9 punkti (+3). Meeskonna rünnakuliider Valentin Kordas väänas avageimis 7:2 eduseisul hüppeliigese välja, kuid naasis teises geimis platsile. Valuga võideldes piirdus ta siiski lõpuks vaid 3 punktiga (-4).

Rünnakul TalTechist selgelt paremini tegutsenud Jekabpilsi tulemuslikumad olid Vladislavs Blumbergs, Kristers Dardzans ja Kristaps Šmits 11 punktiga (+8, +8 ja +7).

Balti liigas on põhiturniiri võidu eest jäänud võitlema veel vaid Saaremaa ja Tartu Bigbank. Jekabpils ja Riia möödusid Tallinna Selverist, ent pealinnaklubil on võrreldes lätlastega vastavalt kaks mängu ja üks mäng vähem peetud. Pärnu, kellel on jäänud mängida veel vaid Gargždaiga, lõpetab põhiturniiri kuuendana ja TalTech seitsmendana. Jelgava ja Daugavpils jätavad ilmselt Balti liiga hooaja katki.

Tabeliseis.

Loe ka: Sõna klubijuhtidele: miks jäävad pärnakad üha selgemalt konkurentidele alla?