fbpx
Close

Eestiga seotud Žukovski: olen superõnnelik ja superemotsionaalne, kuid sooviksin tänada ka publikut

Tsimafei Žukovski jooksis täna kaameramehe pikali, ent tõi tänu sellele palli kaitses üles. Horvaatia võitis lõpuks antud pallivahetuse. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Horvaatia koondise üheks kangelaseks kerkis tänases võidumängus Eesti üle sidemängija Tsimafei Žukovski, kes suutis pealtnäha ilmvõimatuid palle kaitses üles tuua, ent edukalt ka oma kaaslasi söötudega toita ning ise serviga ja võrgu kohalt lahendusi leides punkte tuua.

“Ma olen superõnnelik ja superemotsionaalne,” sõnas 31-aastane Žukovski kümme minutit pärast viiegeimilise matši lõpu. “Me ei andnud alla, vaid tegime 0:2 kaotusseisu jäädes suure tagasituleku. Uskusime oma võitu lõpuni välja. Ja see oligi meie võidu võti. Soovin lihtsalt tänada kõiki oma meeskonnakaaslasi – olen nende üle tõeliselt uhke!”

“Tegime mõned muudatused mängu keskel,” jätkas Valgevene juurtega sidemängija, kes tõmbas hetk pärast viimase pallivahetuse lõppu särgigi seljast. “Saime täna pingilt palju abi. See aitas kaasa ja oleme nüüd väga suure tõenäosusega alagrupist edasi. Ent ma sooviksin ka tänada Eestit, sest atmosfäär saalis oli suurepärane. Meid on siin läbi turniiri väga hästi koheldud.”

Žukovskit seob Eestiga rohkem kui keskmist EM-il mängivat võrkpallurit. Tema ema ja isa on nimelt lõpetanud Tartu ülikooli ja töötavad täna Horvaatias spordiarstidena. “Eestist on saamas minule eriline paik. Minu vanemad õppisid Tartus ja ka mulle on alati Eestis käia meeldinud. Mulle meeldib Tallinn ja Eesti toit. Näiteks kartul!” muigas Žukovski, keda vanemad jälgisid seekord kodust teleri vahendusel.

scroll to top