fbpx
Close

Eestisse põgenenud Pašitski keskendub Ukrainas elavate sugulaste päästmisele ega kaalu Pärnu treeningutega liitumist

Kaks Eesti võrkpalliga hästi tuttavat meest: Dmitri Pašitski ja Tuomas Sammelvuo. | Foto: Kemerovo Kuzbass

Eesti liigast tuule tiibadesse saanud Ukraina temporündaja Dmitri Pašitski otsustas Peterburi Zeniidist sarnaselt peatreener Tuomas Sammelvuole lahkuda.

Zeniidi klubi on võtnud Ukrainas toimuva sõja osas sarnase hoiaku nagu teised Venemaa spordiorganisatsioonid. Hoiak on lihtne: sõjast lihtsalt ei räägita. Nagu teame, võidakse Venemaal sõjast rääkimist ja selle hukkamõistmist tõlgendada kui valeinfo levitamist, mis võib omakorda tuua kaasa aastatepikkuse vanglakaristuse. Nii selgitas Zeniit oma kodulehel Sammelvuo äkilist lahkumist hoopis kui Venemaa koondise juhendamisele keskendumist, mis on praeguses olukorras eriti jabur selgitus, ja Pašitski lahkumist kui vigastuse tõttu puhkusele minemist.

Et Pašitski naine on pärnakas, kellega mees kohtus karjääri algusaastail Eestis mängides, ja suved veedab paar Maarjamaal asuvas kodus, tuldi ka praegu Venemaalt pakku just Pärnusse. Pärnu Võrkpalliklubi mänedžer Reio Tilk kutsus Pašitskit ka võistkonna treeningutele, ent 205-sentimeetrine võrkpallur ei soovinud arusaadavatel põhjustel isegi kaaluda seda varianti.

“Ta ütles, et tegeleb hetkel 24/7 Ukrainas elavate sugulaste päästmisega. Võrkpall ei huvita teda praeguses sõjaolukorras absoluutselt,” sõnas Tilk esmaspäeva hommikupoolikul Võrkpall24’le. Mängida poleks Pašitski enam niikuinii Pärnu eest saanud, sest Eestis sai jaanuariga üleminekuperiood läbi.

34-aastase Pašitski juured asuvad Ukrainas, kuid võrkpalliga tegi ta tutvust poisikesena Riias elades. Tema esimesed välisklubid olid Pärnu ja Tallinna Selver, mistõttu on ka tema mängijalitsents jätkuvalt meie alaliidu templiga. Pärast Eestis mängimist kinnitas ta kanda üha tugevamates klubides ehk Cannes’is, Lubini Cuprumis, Rzeszowi Asseco Resovias, Gdanskis, Kemerovo Kuzbassis ja Peterburi Zeniidis. Kaks aastat tagasi sai ta ka Venemaa passi, et mängimine sealses superliigas oleks lihtsam. Nüüd on Pašitski Venemaa-karjäär aga suure tõenäosusega lõppenud.

Võrkpall24 soovib ühes Eesti võrkpalliüldsusega Pašitskile ja tema perele sel keerulisel ajal kindlat meelt ja rahu.

scroll to top