Eestlased näitasid end Poola tippklubis heast küljest, tasuks turniirivõit

Rzeszowi Asseco Resovia. | Foto: klubi koduleht

Robert Tähe ja Timo Tammemaa koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia võitis nädalavahetusel Kozienices peetud kontrollturniiri.

Turniiri avamängus alistas Resovia teise Poola kõrgliigaklubi Bedzini 3:0 (15, 14, 23). Täht pääses erinevalt nädal varem peetud esimestest sõprusmatšidest põhirivistusse ja sai üleplatsimehena kirja 13 punkti (+7). Võrulane realiseeris 18 tõstest 11 (61%) ja lõi 2 ässa. Tähe vastuvõtuprotsent oli 61. Samuti algkoosseisu kuulunud Tammemaa realiseeris 5 tõstest 4 (80%) ja lõi ühe ässa, kogudes 5 punkti (+1). Kaotajatele tõi Jose Ademar Santana 11 punkti (+1).

Turniiri esikohamängus oli Resovia 3:1 (22, 22, -23, 19) parem Poola liiga keskmike hulka kuuluvast Radomist. Tammemaa mängis seekord kaks esimest geimi ja kogus 5 punkti (+2), realiseerides 9 tõstest 5 (56%). Täht sekkus vahetusest avageimi lõpus vastuvõtul hädas olnud sloveeni Klemen Cebulji asemele ja aitas meeskonna kaotusseisust võidule, kuid langes teise geimi alguses taas pingile. Oma võimaluse sai ta uuesti kahes viimases geimis, mil näitas head mängu ja aitas võistkonna kokkuvõttes küllalt kindla võiduni. Tähelt kokku kahe ja poole geimiga 9 punkti (+3). Rünnak 11st 6 ehk 55% ja vastuvõtt 56%. Servil 16 sooritust, 3 ässa ja 5 viga. Martti Juhkami ülevaate mängust leiab Võrkpalligrupist.

Sel nädalavahetusel selgitatakse Arlamowis Poola superkarika võitja. Olgugi et Resovia on viimastel aastatel olnud suures mõõnas, kutsuti neidki tänu klubi staatusele nelja võistkonna turniirile. Laupäevases poolfinaalis kohtub Resovia Kedzierzyn-Kozle Zaksaga, teise finalisti selgitavad Belchatowi Skra ja Jastrzebski.