Eestlased playoffis: Lüütsepa hooaeg sai valusa lõpu, Juhkami valiti parimaks, Laak lõi tähtsal hetkel ässa

Martti Juhkami. | Foto: CEV

Välismaal töötavatest Eesti võrkpalluritest oli parim päev Martti Juhkamil, kelle koduklubi Friedrichshafen alistas Saksamaa meistrivõistluste veerandfinaalseeria teises mängus kodus 3:0 (17, 18, 18) Bühli.

Olles avamängu 2:3 kaotanud, oli Friedrichshafenil täna selg vastu seina. Teise mängu parimaks valiti just Juhkami, ent mängu statistika pole hetkel veel kättesaadav. Seeria otsustav ehk kolmas mäng peetakse homme õhtul taas kodus.

Kertu Laak ja Chieri tõestasid taaskord, et on tänavu suutelised mängima maailma absoluutsete tippklubidega kui võrdne võrdsega. Itaalia karikavõistluste poolfinaalis andis Chieri kõva lahingu Meistrite liiga poolfinalistile Novarale, ent pidi lõpuks tunnistama ikkagi vastase 3:1 (21, 20, -20, 24) paremust. Võitjatele tõi Britt Herbots 16 punkti, Chieri resultatiivseim oli Laagi tiimisisene konkurent Kaja Grobelna 20 punktiga. Laak käis igas geimis servimas ja tegi seda eriti hästi neljandas geimis, kui sekkus 18:18 viigiseisul ja lõi ässa. Paraku ei suutnud Chieri edu geimi lõpus hoida.

Eriti karm saatus tabas aga Oliver Lüütseppa ja Akaa Volley’t, kes juhtisid Soomes veerandfinaalseeria teist mängu Kokkola Tiikerite vastu 2:0 ja olid kolmandaski ees 22:19, ent lagunesid ja kaotasid kohtumise 2:3 (22, 22, -23, -14, -10). Akaa tulemuslikem oli 24 punktiga (+8) küll kogenud Soome koondislane Urpo Sivula, ent just tema järjestikused vead aitasid Kokkola kolmanda geimi lõpus mängu tagasi.

“See oli hull võrkpall. Olime nii lähedal võidule, mängides kaks ja pool geimi head võrkpalli. Siis takerdusime aga oma vigadesse,” sõnas Lüütsepp liiga kodulehe vahendusel. Et Akaa oli kaotanud ka avamängu, saigi eestlase juhendatava klubi jaoks hooaeg tänasega läbi. Poolfinaalis mängib Kokkola Sastamala VaLePa’ga.