fbpx
Close

Eestlaste invasioon Prantsusmaale jätkub veel ühe koondislase üleminekuga!

Kevin Saar (nr 3) mängib uuel hooajal samuti Prantsusmaal. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Mis seob Sten Esnat, Pavel Kružajevit, Ardo Kreeki, Keith Pupartit, Kert Toobalit, Raimo Pajusalut, Jaanus Nõmmsalu ja Kristjan Õuekallast? See, et nad kõik mängisid kümmekond aastat tagasi Prantsusmaal. Nüüd on eestlased ja Eestiga seotud meesvõrkpallurid suurriiki taas vallutamas.

Tõsi, üksikud eestlased on Ligue A-s või Ligue B-s mänginud ka vahepealsetel aastatel. Sel suvel on Prantsusmaa klubiga (uue) lepingu sõlminud aga juba kolm meie meest. Ardo Kreek jätkab karjääri Pariisi Volley’s, Renee Teppan siirdus Poitiers’ Stade Poitevin’i ja Hindrek Pulk liitus Chaumont’iga. Tasavägises kõrgliigas võivad kõik nimetatud klubid seejuures medali eest heidelda.

Prantsusmaale on siirdumas ka suisa kolm tänavu Pärnus mänginud leegionäri. Kui brasiillasest Chizobast saab Renee Teppani meeskonnakaaslane Poitiers’s, siis Ilja Kovalov ja Toms Švans hakkavad mängima kohalikus esiliigas vastavalt Nancy ja Saint-Nazaire’i ridades.

Ent seegi pole veel kõik. Nimelt on Prantsusmaale siirdumas ka Eesti koondise nurgaründaja Kevin Saar, kes mängis tänavu Šveitsi neljandas klubis Luzernis.

“Jah, allkirjastasin prantslastega lepingu juba kolm nädalat tagasi, aga klubi avalikustada veel ei tohi. Nii palju saan öelda, et meeskond mängib Prantsusmaa esiliigas,” rääkis Saar eile Võrkpall24.ee’le. 24-aastast saarlast ootab seega ees teine hooaeg välismaal.

Tänavu Eesti liigas või Eesti koondises mänginud uue hooaja “prantslased”:

Ligue A
Chaumont – Hindrek Pulk
Poitiers’ Stade Poitevin – Renee Teppan ja Chizoba
Pariisi Volley – Ardo Kreek

Ligue B
Nancy Grand Volleyball – Ilja Kovalov
Saint-Nazaire – Toms Švans
??? – Kevin Saar

scroll to top