fbpx
Close

Eestlaste Itaalia-karjääri eriline algus: Treial pandi Alfa Romeo asemel luksusauto rooli, Kollo valiti “turniiri” parimaks

Kristo Kollo ja Henri Treial viidi Itaalias kohe luksusautodega tutvuma. | Foto: Mondovi

Eesti võrkpallikoondise kaks liiget, Kristo Kollo ja Henri Treial mängivad uuel hooajal koos Itaalia esiliigas Mondovi meeskonnas. Esmamuljed on üle ootuste head, tunnistab Treial intervjuus Võrkpall24.ee’le.

“Vastuvõtt oli väga tore. Kohe esimesel päeval saabusid saalitrenni mõned kohalikud fännid, kes tulid meid suure Eesti lipuga tervitama,” räägib mullu Karlovy Vary klubi Tšehhi meistriks viinud Treial.

Kristo Kollo ja Henri Treial kohalike võrkpallisõpradega. | Foto: Mondovi

Kollost ja Treialist on Põhja-Itaalia 22 000 elanikuga väikelinnas kujunemas omamoodi nähtused, sest tegu on klubi ainsate leegionäridega, kes palgati meeskonda selgeteks liidriteks. Ka vanuse poolest ei leidu eestlastele sisuliselt konkurente: 28-aastane Kollo on vanim ja 26-aastane Treial vanuselt kolmas mängija.

Üks esimesi kohti, kuhu eestlased kupatati, oli kohalik automüügikoht. Vastupidiselt ootustele leidsid Kollo ja Treial end peagi poseerimas Porsche sportmudeli ees ja sees.

“Tegu oli ühe kohaliku sponsori korraldatud üritusega. Taheti, et me poseeriksime nende reklaamauto Porschega. Alguses oli mingi jutt, et saan alaliseks sõiduvahendiks Alfa Romeo, aga lõpuks anti minu käsutusse Audi Q5. Ei saa just kurta,” muigab Treial. Olnuks Kollo tingimustest teadlik, poleks ta ilmselt pikka reisi Eestist Itaaliasse oma autoga ette võtnud.

Kristo Kollo võtmas vastu turniiri parima mängija auhinda. | Foto: Mondovi

Olgugi et eestlased on saanud Itaalias tõeliselt erilise vastuvõtu osaliseks, tunnistab Treial, et pikast koondisesuvest on väike väsimus veel sees.

“Kuna hooaja esimese ametliku mängu peame alles 21. oktoobril, on praegu treeningutel kõva tamp peal. Ka jõusaali teeme teistmoodi, kui seni olen harjunud. Praeguses treeningfaasis teeme näiteks kükke kordustega 10×10, tõsi, hooaja lähenedes need numbrid vähenevad. Ka mängudele minnakse vastu uutmoodi: enne soojendust hakkame jõusaalis plahvatust jalgadesse toomas käima.”

Nädalavahetusel jäid Mondovil seljataha juba ka kaks esimest kontrollmängu. Kui laupäeval kaotati Itaalia tipule Monzale 0:4 (Kollolt 9 ja Treialilt 7 punkti), siis pühapäeval alistati esiliigaklubi Santa Croce 3:1 (Kollolt 7 ja Treialilt 5 punkti).

“Monza vastu olid geimide algused tasavägised, aga lõppkokkuvõttes räägib 4:0 ikkagi enda eest. Pühapäevane mäng Santa Crocega oli tegelikult justkui turniiri eest, sest hoolimata sellest, et mängisime vaid ühe mängu, kuulutati meid turniiri võitjaks ja anti kätte karikas. Kristo valiti ka turniiri parimaks mängijaks,” lisab Treial, kelle sõnul vajab meeskond kokkumängu parandamiseks veel omajagu aega.

scroll to top