fbpx
Close

Eestlaste koduklubid Belgias ei vääratanud, Aalst jätkab liidrina

Andri Aganits ja Maaseiki Greenyard. | Foto: CEV

Belgia kõrgliigas teenisid eile õhtul võrdelmisi lihtsalt võidulisa nii Andri Aganits ja Maaseiki Greenyard kui ka Markkus Keel ja Aalsti Lindemans.

Maaseik alistas tabeli kuuenda meeskonna Genti Caruur Volley 3:0 (25:22, 25:19, 25:22). Oravalt pärit Aganits panustas võitu 6 punkti (+5). Keskblokeerija sai 7 tõstet, millest lõi punktiks 5 (71%), üks punkt tuli blokiga. Võitjate parim oli Lou Kindt 18 punktiga (+15), kes valiti ka mängu parimaks. Genti tulemuslikemaks tõusis 16 punktiga (+9) hollandlasest nurgaründaja Michiel Ahyi.

Markkus Keel ja Aalst seljatasid kodus 3:0 (25:22, 25:13, 25:22) Rait Rikbergi endise koduklubi Meneni. Aalsti resultatiivseim oli 22 punktiga (+11) Samuli Kaislasalo. Eestlane sai platsile kolmanda geimi lõpus ja tema ainsaks statistiliseks näitajaks jäi kolm servi. Külaliste seast keegi kahekohalise punktisummani ei jõudnud, kui Jente De Vries tõi 9 punkti (+3).

Turniiritabelis asetseb Keele tööandja 11 võidu ja 2 kaotusega esikohal, olles kogunud 33punkti. Aganitsa koduklubi Maaseik, kellel on 10 võidu juures 30 punkti, leiame kolmandalt kohalt. Nende vahelejääb 32 silmaga Roeselare Knack.

Aalst peab oma järgmise liigamängu 8. veebruaril, kui sõidetakse külla tabeli neljandale Achelile. Maaseik kohtub samal päeval võõrsil tabelis hetkel viiendal kohal oleva Leuveniga.

Teksti autor: Pille Saks

scroll to top