Eestlaste panusest jäi väheks: Maaseik sai Meistrite liigas hooaja valusaima kaotuse

Keith Pupart tänases mängus vastuvõtul. | Foto: CEV

Timo Tammemaa ja Keith Puparti koduklubi Maaseiki Greenyard andis Meistrite liiga viiendas voorus koduväljakul Berliini Recycling Volley vastu edu käest ning pidi vastu võtma 2:3 (25:22, 25:20, 29:31, 22:25, 13:15) kaotuse.

Maaseik võitis kaks esimest geimi kindlalt ja oli kolmandas matšivõidu lävel, kuid andis mängu käest. Otsustav geim kaotati kõige napimalt, 13:15. Saksamaa esiklubile tõi Benjamin Patch 32 punkti (+27), Belgia suurklubi resultatiivseimaks kerkis 32 punktiga (+26) Jolan Cox.

Temporündaja Tammemaa oli eestlastest taas resultatiivseim, kogudes 15 punkti (+9). Täismängu kirja saanud saarlane realiseeris 15 tõstest 10 (67%), lisaks kanti tema arvele 3 blokipunkti ja 2 serviässa. Kolmandas geimis vahetusest väljakule sekkunud Pupart realiseeris pooled tõsted ja tõi 4 punkti. Vastuvõtul sai ta samuti korralikult hakkama (64%). Statistika.

D-alagruppi juhib Gdanski Trefl 9 punktiga, järgnevad Belchatowi Skra 7, Maaseik 6 ja Berliin 5 punktiga. Neljapäeval kell 19.00 kohtub Renee Teppani koduklubi Belchatow viiendas voorus liidrite lahingus Gdanskiga.

Veerandfinaali pääseb Meistrite liigas iga alagrupi võitja ja kolm paremat teise koha meeskonda. Pärast tänast on Maaseikil jäänud veel pidada üks alagrupimäng, kui 27. veebruaril kohtutakse Gdanskiga.