fbpx
Close

Eestlaste südamed võitnud Giba naaseb 42-aastasena väljakule

Giba võitis Brasiilia koondise särgis kolm olümpiamedalit ja kolm maailmameistritiitlit. | Foto: Reuters/Scanpix

Läbi aegade üks hinnatumaid võrkpallureid, Brasiilia koondisega nii olümpiavõitjaks kui maailmameistriks kroonitud Giba naaseb üheks mänguks palliplatsile.

42-aastane Giba, kes lõpetas karjääri viis aastat tagasi, liitub Londoni Poloniaga, kes kohtub 14. aprillil Inglismaa superkarikafinaalis Sheffieldiga. Ürituse suurem eesmärk on aga mõistagi Suurbritannias võrkpallimängu populariseerida. Täna asub Inglismaa võrkpalli maailma edetabelis 0 punktiga viimasel kohal. Kõige kõrgemal positsioonil asuvad saareriigi rahvastest põhja-iirlased, kes paiknevad 65. kohal.

“Londonil on linnana meeletu potentsiaal ka võrkpallis midagi erilist ära teha,” ütles Giba rahvusvahelise alaliidu vahendusel. “Lõpetasin oma karjääri, kuid võrkpall püsib minu südames tänaseni. Naasen väljakule, sest meie ala vajab inimesi, kes suudavad nii fänne kui toetajaid saali meelitada.”

Nagu Giba ka hiljuti Eestis käies tõestas, teeb ta kõike oma elus tõelise pühendumusega. Nii ka uue projekti puhul. Giba ei plaani üksnes mänguks kohale ilmuda, vaid asub Londoni klubi ridades ka treenima, et finaaliks võimalikult hea klapp meeskonnaga leida.

scroll to top