fbpx
Close

Egleskalnsi ja Saussi puudumisel võivad Läti koondises võimaluse saada eestlastele tuttavad mehed

Läti koondise suvises EM-valikmängus Eesti vastu oli Aleksanders Avdejevs üles antud liberona (nr 18) ja väljakul ei käiinud, nüüd peab ta aga ilmselt põhirolli kandma nurgaründajana. | Foto: CEV

2018. aasta viimasel päeval ilmunud artiklis kinnitas Läti koondise peatreener Avo Keel, et lõunanaabrid saabuvad pühapäevasele EM-valikmängule Tartusse kahe põhimehe, diagonaalründaja Hermans Egleskalnsi ja nurgaründaja Romans Saussita. 

Ent kes pääsevad nimetatud mängijate asemel lätlaste algrivistusse?

Diagonaalründaja positsioonil on olukord kõige keerulisem. Lisaks Egleskalnsile jääb mängust Eestiga eemale ka nende teine number Edvarts Buivids, kes rebestas reielihast. Keele sõnul tuleb seega väljakule saata suure tõenäosusega 25-aastane Reinis Pekmans, kes on kerkinud Prantsusmaa esiliiga üheks resultatiivsemaks mängijaks. Teist hooaega esiliiga hetke kolmandas klubis Martigues’is leiba teeniv Pekmans on toonud 223 punkti ja paikneb liiga resultatiivsustabelis teisel kohal (keskmiselt 5,07 punkti geimi kohta).

Nurgaründajate positsioonil on Keelel valikuid oluliselt rohkem. Kõige kindlamaks põhikoosseisu-kandidaadiks peab Keel 202-sentimeetrist Aleksandrs Avdejevsit, kes on hoidnud Riia Tehnikaülikooli tänavu Credit24 Meistriliigas tippkonkurentsis. 23-aastane Avdejevs kuulus mõned hooajad tagasi mäletatavasti Keele hoolealusena ka Pärnu koosseisu, kuid üheski ametlikus mängus väljakul ei käinud, sest pidi minema põlveoperatsioonile.

“Avdejevs on mänginud tänavu Eesti-Läti ühisliigat igati hästi ja ka vana jalavigastus pole enam muret teinud,” kiidab Keel meest, kes veel möödunud suvel oli koondises üles antud teise liberona.

Teise nurgaründaja kohale algkoosseisus kandideerivad seega ilmselt “ekspärnakas” Aleksandrs Kudrjašovs (Kokkola, Soome), tänavu Pärnus mängiv Atvars Ozolinš, endine “tartlane” Toms Vanags (Odolena Voda, Tšehhi) ja Armands Abolinš (Riia Tehnikaülikool). Võrdsed mehed nii koduklubide kui isiklike tasemete poolest, ent võrdluses Eesti koondise võimaliku nurgameeste-duoga Robert Täht – Kristo Kollo on vahe siiski märgatav.

scroll to top