fbpx
Close

Eile elu parima mängu teinud Treial: kõik olid üllatunud

Henri Treial. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi alistas eile Cev Challenge Cup’i peaproovi põnevuskohtumises 3:2 lätlaste Jekabpils Luši, kus mängu üheks peategelaseks oli Henri Treial.

Võrukas tegi hiilgemängu, kui tõi temporündaja kohta harvanähtavad 21 punkti (+18). 27-aastane mängumees ütles Võrkpall24’le antud usutluses, et kuigi tundis end platsil olles mugavalt, ei osanud ta sellist punktisaaki oodata.

“Selliseid numbreid nähes üllatusin. Mängu ajal tundsin ennast väga hästi ja ütlesin sidemängijale (Reto Giger), et nii kui on võimalus, tõstaks mulle. Õnneks see tasus ära,” ütles Treial rahulolevalt.

Tegemist oli keskblokeerija punktirekordiga. Varasem tippmark pärineb ajast, kui ta pallis Tšehhis.

“Nii palju punkte pole ma tõesti varem toonud. Enne eilset peaks rekordiks olema 18 punkti, kui mängisime Karlovy Vary Karlovarskoga Cev Cup’il Venemaa võistkonna Surguti Gazpromi vastu, keda võitsime 3:1,” meenutas 204-sentimeetrine võrkpallur.

Võistkonnakaaslased polnud ilusa mängu teinud Treiali kiitmisega kitsid. Võidu võtmeks oli mängumehe arvates hästi tegutsemine geimilõppudes.

“Eks igasuguseid kiidusõnu tuli igalt poolt. Enamus meeskonnast, kaasaarvatud mina, oli üllatunud, et suutsin diagonaalründajaga (Daniel Maciel) sama palju punkte tuua.”

“Meil tuli terve mängu vältel sisse palju omavigu, kuid tähtsatel hetkedel suutsime meie natuke paremini tegutseda ja külma pead hoida. Jekabpils on meile tänavusel hooajal ebamugav vastane (eelmise omavahelise mängu võitsid lõunanaabrid 3:2 – toim.). Me kohtume Jekabpilsiga veel ja ega kerget mängu nende vastu kindlasti oodata ei saa. Vaatame videod üle ja teeme omad järeldused,” lausus võrukas lõpetuseks.

 

scroll to top