fbpx
Close

Ekskoondislane Losnikov vedas Rakvere karika avamängus võidule

Rakvere Võrkpalliklubi. | Foto: SK Duo

Kolmapäeval peeti Eesti meeste karikavõistluste esimene kohtumine, kui TalTech võõrustas esimese ringi mängus Rakvere Võrkpalliklubi. Olgugi et kodumeeskond pääses mitut geimi juhtima, võttis lõpuks kindla 3:0 (25:17, 25:23, 25:18) võidu Lääne-Virumaa meeskond.

Rakvere resultatiivseim oli 15 punkti (+8) toonud Denis Losnikov, kes veel eelmisel suvel kuulus liberona Eesti koondisse. Taavi Nõmmistu lisas 11 silma (+7). Andres Toode juhendatava meeskonna vastuvõtuprotsent oli 51, rünnakuid realiseeriti 44-protsendiliselt. Blokist saadi 6 ja servilt 7 punkti (3 ässa lõi Losnikov, kokku eksiti 3 pallingul).

TalTechi edukaim oli 15 punkti (+5) toonud Mihkel Nuut, Valentin Kordas lisas 11 punkti (+3). TalTechi vastuvõtt oli 50%, rünnak 40%. Blokiga teeniti 7 punkti, servil löödi 4 ässa ja eksiti 15 pallingul.

Meeste karikavõistlustel osaleb seekord 6 meeskonda Credit24 Meistriliigast ja 4 esiliigast. TalTech ja Rakvere on seejuures ainsad Credit24 Meistriliiga klubid, kes kohe avaringis omavahel kohtuvad.

Karikamängu korduskohtumine peetakse Rakveres 24. oktoobril kell 19.00. Selle paari võitjat ootab veerandfinaalis ees tiitlikaitsja Saaremaa VK. Teises selle tabelipoole veerandfinaalis kohtuvad Selver Tallinn ja esiliiga meeskond EMÜ.

Teise tabelipoolde loositi meistriliiga klubidest Tartu Bigbank ja Pärnu VK. Bigbank ootab oma veerandfinaalivastast paarist LotusTimber/Neemco SK – Tallinna Ülikool, kes mõlemad kuuluvad esiliigasse. Pärnu kohtub veerandfinaalis samuti esiliiga meeskonna TalTech/Kiiliga.

Mängitakse kodus-võõrsil süsteemis kuni finaalini. Kaheksandikfinaalid peavad olema mängitud 29. oktoobriks, veerandfinaalmängud 16. novembriks ja poolfinaalmängud 10. detsembriks.

Karikafinaalid toimuvad 22. detsembril. Finaalide toimumispaik selgub pärast poolfinaale ja 2018. aasta karikafinaalid toimuvad selle meeskonna kodusaalis, kes lõpetas kahest finalistist 2017/2018 hooajal Eesti meistrivõistlused kõrgemal kohal.

Vaata karikavõistluste tulemusi ja ajakava!

scroll to top