fbpx
Close

Ekstreemne võrkpalliarmastus: Leedu esiklubi paremad ründajad käivad trennis ja mängudel 300 kilomeetri kauguselt

Artur Vassiljev (vasakul) ja Robert Juhnevitš kodusel MK-etapil teenitud hõbemedalitega. | Foto: FIVB

Tänavu ainsa Leedu klubina Credit24 Meistriliigaga liitunud Gargždai Amber-Arlanga treenib igapäevaselt kahe oma põhimehe Robert Juhnevitši ja Artur Vassiljevita, kes elavad Gargždaist 300 kilomeetri kaugusel Vilniuses.

“Töötan Vilniuses täiskohaga rannavolletreenerina harrastajatele ja lastele,” ütles 26-aastane Juhnevitš pärast möödunud nädalal peetud mängu Tallinna Selveriga Võrkpall24’le. “Nädala sees teeme ka ise Arturiga Vilniuses rannavolletrenne, Gargždaiga liitume alles nädalavahetusel enne mänge. Trenni teeme seega meeskonnaga vähe.”

Juhnevitš ja Vassiljev pole eestlastele sugugi tundmatud mehed, sest lisaks sellele, et neist esimene on mänginud varasemalt nii Võru kui ka Pärnu meeskonnas, osaleti möödunud suvel koos mitmel Eestis toimunud rannavolleetapil ja mängiti Leedus peetud MK-etapi finaalis meie esiduo Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaarega. Septembri keskel aset leidnud turniiri kullamäng kaotati Nõlvakule ja Tiisaarele 1:2 (21:12, 20:22, 12:15).

Robert Juhnevitš. | Foto: Gargždai Amber-Arlanga

“Oleme Arturiga selline duo, kes ei taha kuskile üksteiseta minna. Mängime koos rannas ja saalis. Ainult WC-s käime eraldi,” naerab Juhnevitš. Ent miks Juhnevitš ja Vassiljev üldse liitusid Gargždai meeskonnaga, kui rannavollega nii tõsiselt tegeletakse? “Me ei taha kummastki alast loobuda, sest meile meeldib nii ranna- kui ka saalivõrkpall. Kui kuulsin, et Gargždai liitub Balti liigaga, olin kohe nendega liitumisest huvitatud. Ootasin uut saalihooaega kõvasti, kuigi päris raske on sedasi sisuliselt vaid mängudeks meeskonnaga liituda. Annan endast siiski parima.”

Gargždai on alustanud hooaega nelja kaotusega, ent mängupilt pole olnud sugugi lootusetu. Kui Saaremaa ja TalTechi vastu võideti geim, siis Tartu Bigbanki vastu juhiti 2:1 ning oldi neljandaski pikalt ees, enne kui täielikult laguneti. “Ma arvan, et selline hea võit tahtis meie jaoks liiga vara tulla. Kaotasime, kuna pole ühtpidi palju kokku mänginud ja teisalt hakkasime võitu natuke kartma,” tunnistab 192-sentimeetrine diagonaalründaja.

“Usun, et oleme võimelised Eesti paremate klubidega võitlema küll. Meil on lihtsalt rohkem aega vaja. Häid meeskondi on liigas tänavu palju. Saaremaaga oli meil näiteks isegi lihtsam mängida kui Tallinna Selveriga (viimati kaotatigi just 0:3 Selverile – toim.). Ma arvan, et praegu on veel keeruline öelda, kes kevadel Eesti klubidest tugevaim võiks olla,” lisab Juhnevitš lõpetuseks.

Gargždai Amber-Arlanga meeskond. | Foto: klubi koduleht
scroll to top