fbpx
Close

Elu parimat hooaega tegev Saar vedas klubi “koondisemängu õhustikus” sensatsioonilise võiduni

Kevin Saar tagaliinirünnakul. | Foto: Thomas Läderach/Luzern Volley

Šveitsi meistriliigas lõhkas üllatuspommi Kevin Saare koduklubi Luzerni Volley, kes alistas koduväljakul liiga liidri Amriswili.

Esimest hooaega välismaal palliv Saar oli 3:2 (25:23, 14:25, 16:25, 25:22, 15:7) võidumängus oma meeskonna parim, tuues 21 punkti (+11). Lisaks kanti Saaremaalt pärit mängumehe kontosse 2 ässa ning sama palju blokipunkte. Sidemängija usaldas nurgaründajat 35 korral, millest Saar suutis punktiks lüüa 17 (49%). Eesti koondislase vastuvõtuprotsendiks kujunes 64. Saar valiti ka kohtumise parimaks mängijaks. Amriswili suurim punktitooja oli  Austria koondise staar Thomas Zass 26 silmaga (+15).

Saare sõnul polnud tegu küll hooaja ilusaima mänguga, kuid see-eest kõige vägevamaga. Enda mänguga jäi 24-aastane eestlane rahule.

“Ütleksin nii, et ei olnud kõige ilusam mäng. Esimese geimi võitsime napilt 25:23. Teises ja kolmandas geimis tekkis millegipärast mõõn ja saime neis kõigest 14 ja 16 punkti. Neljanda geimi alguses ütlesin poistele, et meil ei ole enam mitte midagi kaotada. Peame hakkama rohkem servi ja rünnakuga riskima. Samuti vastuvõtu ajama võrgule lähemale. Neljandas geimis hakkas mäng õnnestuma ja viimane geim oli juba puhtalt vormistamise küsimus – 15:7 meile.”

“Enda mänguga jäin rahule, eriti serviga. Suutsin terve mäng hoida tugevat ja ohtlikku servi. Tegin küll 6 viga 17-st servist, aga samas lõin kaks ässa. Vastane oli üldse meie servi vastuvõtmisega hädas. Samuti blokis sain väga hästi hakkama, pidurdasin vastaseid palju ja lisaks sellele teenisin ka kaks otsepunkti. Paljud rünnakupunktid tõin tänu vastase bloki ebakorrektsusele. Üks parimaid mänge siiamaani ja eriti magusaks teeb võidu fakt, et olime esimene meeskond, kes suutis Amriswili võita,” lisas Saar.

Mängu oli jälgimas ligikaudu 600 inimest, mis tähistab hooaja publikurekordit. Saare sõnul oli saalis selline atmosfäär nagu koondisemängude ajal.

“Publik elas meile väga kaasa. Kui koondisemängudel on publik seitsmes mängija, siis täna tundsime seda ka meie,” tunnustas Saar kaasaelajaid.

Liigatabelis hoiab Luzern jätkuvalt neljandat kohta, olles kogunud 22 punkti. Hooaja esimese kaotuse saanud Amriswil on 46 silmaga liiga kindel liider.

Elu parimat hooaega tegev Saar hoiab liiga suurimate punktiküttide tabelis kõrget teist kohta, olles 16 mänguga toonud 260 punkti (+128). Lisaks sellele on nurgaründaja arvel 14 ässa ja 11 blokki. Liiga suurim punktitooja on Saare meeskonnakaaslane Strahinja Brzakovic 329 silmaga.

Kevin Saar parima mängija auhinnaga. | Foto: erakogu

 

 

scroll to top