EM-il on üks statistiline näitaja, mis kuvab Eestit heas valguses

Robert Täht Poola kõrge bloki vastu rünnakul. | Foto: CEV

Mullune maailmameister Poola näitab tänavusel EM-finaalturniiril, et on pärast Wilfredo Leoni liitumist varasemast ilmselt veelgi võimsam meeskond.

Poolakad võitsid alagrupiturniiril suisa 13 geimi järjest sedasi, et vastasmeeskond ei jõudnud isegi 20 punktini.

Vital Heyneni hoolealuste ainus geimikaotus pärineb avamängust, kus poolakad kohtusid Eestiga. Nimetatud mäng ongi seni nende ülekaalukalt tasavägiseim matš, sest ka kahes kaotatud geimis jõudis Eesti 20+ punktideni. Tõsi, maailma parimaks võrkpalluriks peetav Leon Poola 3:1 (22, -25, 22, 17) võidumängus meie vastu ei mänginud.

Holland teenis Poola vastu 19, 18 ja 19, Tšehhi 18, 12 ja 15, Montenegro 10, 17 ja 19 ning Ukraina 17, 16 ja 15 punkti.

Poola mängib täna kell 21.00 Apeldoornis EM-i kaheksandikfinaalis Hispaaniaga, kellel läheb tõenäoliselt samuti 20 punktini jõudmisega keeruliseks. Veerandfinaalis läheb Poola edu korral vastamisi Saksamaa või Hollandiga.

Poola mängud alagrupiturniiril. | Allikas: Vikipeedia