fbpx
Close

Emotsionaalne Teppan: häbi ja valus on

Renee Teppan Eesti ajakirjanikele intervjuud andmas. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Eesti rahvusmeeskond kaotas Tallinnas peetavatel Euroopa meistrivõistlustel 2:0 eduseisust Horvaatiale 2:3, mis tähendab, et alagrupist edasipääsemise võimalused on õhkõrnad.

Üleplatsimehena 29 punkti (+20) toonud Renee Teppan rääkis Eesti ajakirjanikele, et pärast sellist kaotust on keeruline midagi sõnada.

“(Mõtleb pikalt) Raske on mingisugust analüüsi anda. Alustasime hästi ja enesekindlalt, kuid kui asjad ei sujunud, siis lagunesime võistkonnana. Teatud olukordades teatud otsused ja paraku tervikuna see annabki sellise tulemuse.”

“Kolmandas geimis lasime ise lappesse. Neil tuli mängu vasakukäeline diagonaalründaja ja nende käekiri kohe muutus. Meil lõi see rütmi sassi ja vajasime aega kohanemiseks. Suutsime serviga neid võrgust eemale tõrjuda, aga nad kuidagi ikka lõid ära. Horvaatia pole selline sats, kes selliseid (raskeid) palle ära lööks. Kusagil oli meil mingi tehniline kala sees,” vaagis pärnakas.

Homme on Eestil puhkepäev, kuid neljapäeval tuleb rinda pista alagrupiturniiri viimases kohtumises Prantsusmaaga.

“On meil üldse mingi edasipääsulootus veel? Ma pole tabelit jälginud, vaid tegelenud oma asjadega. Selge on see, et publikule võlgneme selle, et ka viimases mängus täiega panna… Raske on mingeid sõnu leida. Häbi ja valus on,” ei hakanud pommitaja asju ilustama.

Vigastuste tõttu on Eesti meeskonnal puudu mitu olulist mängijat, kellest Teppani sõnul kindlasti puudust tuntakse.

“Meil on iga mees arvel. Muidugi on ilma nendeta raske. Kogemused on hindamatu asi, aga ma ei saa väita, et kui oleks Kert (Toobal) mänginud, siis asjad oleks nii läinud. Ma ei tea, kas mingil hetkel vedasid noorte meeste närvid alt. Isegi kui vedasid, siis see ainult kasvatab. Olen ise sama tee läbi käinud. Meil oli mehi, aga miskipärast see kooslus ei tahtnud toimida nii, nagu oleks võinud ning ei saavutanud ühtsust ja stabiilsust. Teist EM-i jälle “kellad”. Iga päev on täismaja publikut ja võrkpalliliit on kõvasti vaeva näinud. Tuleb teha pikem koosolek ja vaadata, kuidas edasi. Asjad ei suju,” lõpetas Teppan, kelle silmadest võis välja lugeda suurt pettumust.

 

scroll to top