Endine tipprannavõrkpallur Rivo Vesik aitas venelased maailmameistriteks!

Vjatšeslav Krasilnikov (paremal) ja Oleg Stojanovski (vasakul) võidutrofeega. | Foto: FIVB

Oleg Stojanovski ja Vjatšeslav Krasilnikov krooniti eile Saksamaal Hamburgis rannavolle maailmameistriteks, keda juhendab teatavasti meie mees Rivo Vesik.

Finaalis alistati tulemusega 2:1 (19:21, 21:17, 15:11) Saksamaad esindavad Julius Thole ja Clemens Wickler. Kohtumine kestis suisa tund ja kaksteist minutit. Alagrupifaasi läbisid venelased puhaste paberitega, kui alistati Austria, Itaalia ja Jaapani paarid. Seejärel võeti võidud Tšehhi ja Itaalia paaride üle. Poolfinaalis seljatati seisuga 2:1 ameeriklased Tri Bourne ja Trevor Crabb.

Ühtlasi sai Stojanovskist 22 aasta, 9 kuu ja 11 päeva vanusena läbi aegade noorim maailmameister. Varasemalt kuulus see Andre Loyola nimele. Loyola tuli maailmameistriks 2017 Austrias ning siis oli tema vanuseks 22 aastat, 11 kuud ja 18 päeva.

Ajalugu tegi ka Rivo Vesik, kui temast sai esimene eestlane, kes tulnud maailmameistriks kas treeneri või mängijana. Vesik tegutses Venemaa rannavõrkpallikoondise teise treenerina.

Turniiri suurfavoriidid norrakad Anders Berntsen Mol ja Christian Sandlie Sorum pidid leppima pronksiga. Nende poolfinaal Thole – Wikleri vastu kestis tund ja kümme minutit ning mäng kaotati 1:2. Kolmanda koha kohtumises alistati skooriga 2:1 Bourne – Crabb.