Ennemuistita Pärnu võitis veerandfinaalseeria, kuid kaotas põhimehe

Avo Keel. | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Võrkpalliklubi alistas täna Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeria teises kohtumises TalTechi 3:1 (15, 20, -23, 19) ja edenes poolfinaali.

Oma vigastatud liidri Mihkel Nuudata mänginud TalTech osutas võrreldes päev varem peetud avamänguga küll vastastele veidi tugevamat vastupanu, ent kokkuvõttes võitjas ikkagi kahtlust ei tekkinud. Põnevust jagus vaid kolmandasse geimi, kus TalTech andis küll käest 18:14 eduseisu ja jäi 22:23 kaotusseisu, ent suutis kolm viimast punkti võita ja mängu neljandasse geimi viia. Neljandas ja ühtlasi viimases geimis oli Pärnu taas selgelt parem.

Pärnakate rünnakuid vedas oodatult brasiillasest diagonaalründaja Chizoba Neves Atu, TalTechi resultatiivseim oli Nuuda asemel diagonaalründaja kohal mänginud Richard Orutar. Statistika.

Pärnut tabas kolmanda geimi lõpus valus kaotus, kui meeskonna üks põhitegijaid, nurgaründaja Ilja Kovalov palli teisele poole võrku suunates üle Silver Maari hüppas ja maandudes hüppeliigese välja väänas. Ukrainlane lahkus väljakult kaasmängijate abiga ning platsile ei naasnud. See, kuivõrd tõsise tervisemurega on tegu, selgub lähiajal, ent mängija näoilmele tuginedes polnud tegu ehk kõige hullema vigastusega.

Avo Keele meeskonna rivistuses polnud sarnaselt eilsele üles antud Siim Ennemuisti. Pärnu peatreeneri sõnul on jaanuaris Saaremaalt meeskonda toodud temporündaja tervis korras, talle kui hiljuti vigastuspausilt naasnud mängijale anti enne medalimänge lihtsalt puhkust.

Kolme võiduni mängitavas poolfinaalis kohtub Pärnu tiitlikaitsja Saaremaaga, kellele detsembrikuises karikafinaalis kaotati. Poolfinaalseeria algab järgmisel laupäeval.

TalTech lõpetab hooaja viienda koha mängudega, kus vastu tuleb Tallinna Selver või Rakvere Võrkpalliklubi. Selveri ja Rakvere veerandfinaali avavaatuse võitis Tallinna klubi 3:0, teine kohtumine ootab ees pühapäeval.