fbpx
Close

Esiliiga ülevaade | Audentes lõi ühes mängus suisa 25 serviässa

Foto: CEV

IMSport/Järvamaa alustas esiliiga viienda ja kuuenda mängudevooru nädalavahetust võõrsil Saaremaa vastu. Tugevalt saare tiimilt napsati küll geim, aga laupäeval enamaks võimu ei jätkunud. Küll aga tehti väike vigade parandus pühapäeval, kui kodusaalis teeniti 2:3 kaotusega Audentese SG/Noortekoondisele oma esimene punkt. Järvamaalaste poolt tegi suurepärase partii Sten Perillus, kes tõi 17 punkti (+15). Sellest aga ei piisanud, sest Audentes lõi mängu peale uskumatud 25 pallinguässa (kokku 102 servi ja 19 viga). Nendest 8 kirjutas enda kontosse German Tepner, kes tõi tiimi parimana 19 punkti (+3).

Märkmist väärib kindlasti ka see, et Järvamaa laupäevases mängus tegi hooaja debüüdi peatreener Ilmar Mõttus, kes võrkpallisõbrale kindlasti tuttav nimi.

Samamoodi teenis oma esimesed punktid tabeliise Pärnu SK/VK, kes alistas laupäevases vastasseisus Võru VK/Werro 3-1.

Tallinna Spordikool jätkas oma head seeriat ja võttis kaks 3-0 võitu, mõlemad kodusaalis. Vastasteks Audentes ja Pärnu. Vaadates ette järgmisse vooru, kus vastasteks suhteliselt kõikuvalt alustanud Võru ja Liider/Rae Vald, siis võib Spordikooli kiire tõus tabelis ehk isegi jätkuda.

Teistes laupäevastes mängudes võõrustas EMÜ SK Rae valda, mäng lõppes kodutiimi 3-1 võiduga. Rakveres võttis kohalik BMF 3-0 võidu Kiili meeskonna üle ja Tallinna Ülikool alistas kodus samuti 3-0 hiljutise karikavõistluste vastase LotusTimber/Neemeco SK.

Pühapäeval peeti peale eelpool mainitud Järvamaa punktimängu veel üks viiegeimiline kohtumine, kus Kiili meeskond noppis võidupunktid Neemeco kodusaalis. See oli juba kolmas järjestikune kaotus Neemeco võistkonnale, seejuures kolmes esimeses mängud oli vastastele antud kokku vaid üks geim.

Ülejäänud mängudes noppisid 3 võidupunkti kõik võõrsil mänginud meeskonnad: Rakvere Saaremaal, Tallinna Ülikool Rae vallas ja Eesti Maaülikool SK Võrus.

Tabelit juhib eelmise aasta pronksimeeskond TLÜ 18 punktiga, teisel kohal on Rakvere meeskond 15 punktiga, kes tänu omavahelise mängu võidule möödus Saaremaast (14p).

Teksti autor: Siim Päid

Esiliiga tabeliseis.
scroll to top