Esiliiga ülevaade | Selveri duubelmeeskond võttis kaks üllatusvõitu järjest

Tallinna Spordikooli peatreener Marko Vantsi. | Foto: Tallinna Selver

Credit24 Meistriliiga kõrval pakkus möödunud nädalavahetusel palju huvitavat ka esiliigas toimunu. Mängutules olid kõik 12 meeskonda ning kokku peeti ka 12 kohtumist.

Ühepoolsemalt kulgesid laupäeval kaks kohtumist. 3-0 võidud said tabelisse kirja LotusTimber/Neemeco SK ja TalTech/Kiili, vastasteks vastavalt IMSport/Järvamaa ja Pärnu SK/VK.

Laupäevase mängudevooru eeldatavas keskses mängus võitis Tallinna Ülikooli Tartus tiitlikaitsjat Eesti Maaülikooli Spordiklubi 3-1. Kui kaks esimest geimi võitis TLÜ pisut kergemalt, siis kolmandas võttis vahetusest sekkunud meeste toel võidu EMÜ. Neljas geim oli tõeline põnevusetendus, kus geimpalle oli mõlemal võistkonnal. Lõpuks oli kindlama närviga TLÜ – 28:26. Kokku seega 3-1.

3-1 võidu sai ka Liider/Rae vald, kes alistas Audentese SG/Noortekoondise.

Viiegeimiliseks kujunes Saaremaa ja Võru VK/Werro vaheline kohtumine. Kõige napimalt (16:14) suutsid saarlased kodus viienda geimi enda kasuks pöörata ja võidupunktid koju jätta. Tundub, et geimilõppe osatakse saarel lahendada, nii esimene kui neljas geim lõppes skooriga 26:24.

Hooaja algusele omaselt ei olnud kumbki treener mängupildiga veel kaugeltki rahul. Võru poolelt oli puudu mitmeid põhimehi ja selle faktori tõi ühe võimaliku kaotuse põhjusena välja Võru mehi juhtiv Timo Kuus. Kodusaalis lubati vigade parandus teha.

Pühapäevastes mängudes jätkas võidukalt Saaremaa, alistades juba kolmanda järjestikuse kaotuse saanud EMÜ tiimi kodusaalis 3-0. Külalistele loovutati igas geimis 22 punkti. Tiitlikaitsja poolel toodi välja kohalikke fänne, kes saarel mängimise kõigile külalistele ebamugavaks teevad.

Mõlemad laupäevased viienda geimi kaotanud meeskonnad olid järgmiseks päevaks omad järeldused teinud ja noppisid võidu.

Võru sõitis külla Järvamaale. Eelmise päeva raske kohtumine oli meestel küll selgelt jalgades ja treeneri sõnul tehti oma selle hooaja kõige halvem esitlus, ometi õnnestus võtta 3-1 võit.

Kohalikku meeskonda juhtiv Ilmar Mõttus tõi kaotuse põhjusena välja oma meeskonna kesise servi vastuvõtu. Oma osa olla ka kohalikul fänniarmeel (ligi 100 pealtvaatajat!), kes võib-olla lavakrambi tekitasid. Hooaja jooksul suudetakse sellega aga ilmselt harjuda ja juba enda kasuks tööle panna.

Eelmise aasta finalist BMF/Rakvere VK kasutas nädalavahetust korralikuks võhmatrenniks. Laupäevasest mängust peatselt allpool, aga pühapäeval kohtuti Jüris Liider/Rae Valla võistkonnaga. Tasavägisena kulgenud kohtumine sai üpriski ootamatu lõpu. Viienda geimi skoori võis ehk oodata 90ndatel, kui punkte sai ainult serviv meeskond. Rakvere võitis geimi nimelt 15:1! Tony Tammiksaare pikk serviseeria ja enda hea blokk-kaitse olevat selle tulemuse saladus. Tundub, et nädalavahetuse 9 eelmist geimi otsiti seda, mis 10ndal katsel lõpuks õnnestus.

Perfektset algust hooajale jätkas ka TLÜ meeskond, alistades Kiilis kohaliku klubi 3-0.  Võitjate parimana tõi 16 punkti kapten Urmas Piik, 14 punkti lisasid nii Mihkel Hiielaid kui ka eksimatult (31 tõste juures 0 rünnakuviga) tegutsenud Virko Vantsi. Kiili poolel tõi Madis Mäe 11 punkti.

Noorte ja lootustandvate omavahelises kohtumises alistas Noortekoondis kodus Pärnu SK/VK tulemusega 3-0.

Nädalavahetuse parim:

Liiga on peale esimesi voorusid pakkunud juba nii mõnegi üllatuse. Nädalavahetuse suurimaks õnnestujaks võib pidada liiga debütanti, Tallinna Selveri duublit ehk Tallinna Spordikooli. Kõigepealt alistati 3:2 eelmise aasta hõbedameeskonna BMF/Rakvere Võrkpalliklubi ja seejärel võeti pühapäeval 3:1 tulemusega maksimumpunktid kahel viimasel hooajal neljandaks jäänud LotusTimber/Neemeco SK vastu.

Eriti hämmastavaks teeb need tulemused asjaolu, et võistkonna koosseis koosneb pea täielikult 2001. aastal ja hiljem sündinud noormeestest. Peatreener Marko Vantsi tõi nädalavahetusest välja eelkõige võistkondliku mängu. Rakvere mängitas küll eeldatava nõrgema vastase vastu kogu meeskonda, aga see ei vähenda noorte meeste oskust viiendas geimis võidupunktid võtta.

Eduka nädalavahetusega kirjutati tabelisse 5 võidupunkti ja näidati ilmselt kogu liigale, et kergelt ei pääse nende vastu enam keegi.

Teksti autor: Siim Päid. Eesti esiliigast hakkavad edaspidi kokkuvõtted ilmuma regulaarselt.