Saaremaa pääses finaali, kuid kaotas põhimehe?

Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Saaremaa VK

Credit24 Meistriliiga finaalturniiri I poolfinaalmängus läksid vastamisi põhiturniiri teine ja kolmas ehk Saaremaa ja Riia Tehnikaülikool. Võidu võttis rohkem kui 2 tundi kestnud mängus Saaremaa tulemusega 3:1 (34:32, 25:19, 20:25, 25:22).

Tiitlikaitsja Saaremaa tegi algkooseisus mitu huvitavat vangerdust, kui  platsile jooksid sellised mehed, kes üldiselt mänge põhikuuikus ei alusta ehk Lukasz Makowski, Fabian Plak, Karli Allik ja Samuel Boehm. Esimene geim oli tõeline thriller. Mängiti punkt-punktis. Geimi lõpus oli natukene kindlam Saaremaa ning geimi lõpuosas vahetusest mängu sekkunud Siim Põlluääre ässpalling lõpetas esimese vaatuse tulemusega 34:32.

Teises geimis jätkus see, mis esimeses pooleli jäi ehk mängiti kui võrdne võrdsega. Riialased said küll geimi keskosas paari punktiga ette, kuid Saaremaa mängis vahe kiiresti kinni. Teisele tehnilisele vaheajale mindi aga juba saarlaste kahepunktilises eduseisus – 16:14. Pärast minutilist vaheaega lükkas Saaremaa teise käigu sisse ning Riia neile enam ohtlikuks ei muutunud. Teine geim saarlastele 25:19.

Kolmanda geimi alguses jätkus punkt-punkti heitlus, kuid geimi keskel lisas Riia Tehnikaülikool gaasi ning enam tagasi ei vaadanud. Saaremad ei aidanud ka vahetused.  Seisul 21:17 riialaste juhtimisel tabas Saaremaad valus tagasilöök, kui põlve väänas saarlaste rünnakuliider Eddie Rivera. Geim lõunanaabritele seisuga 25:20.

Neljas geim ei erinenud mitte kuidagimoodi kolmest eelnevast. Geimi alguses ei suutnud kumbki võistkond vahet sisse teha, kuid mida geim edasi, seda parema hoo sai üles Eesti võistkond. Mindi juhtima 20:16 ja edu enam käest ei antud. Resultaadiga 25:22 geim Saaremaale.

Saaremaa resultatiivseimaks kerkis 15 silmaga (+7) austraallane Samuel Boehm. Eesti võistkonna vastuvõtt oli 42%, rünnak 44%. Lisa tuli 9 bloki ja 5 ässa näol. Riia Tehnikaülikooli parim oli 20 punktiga (+11) Aleksandrs Avdejevs, kes lõi suisa 5 ässa meeskonna kuuest. Lätlaste vastuvõtuprotsendiks kujunes 44, rünnak 43% ja blokiga saadi 12 silma.

Viimases geimis platsile pääsenud ning 5 punkti (+4) toonud Rauno Tamme sõnas, et oodati rasket mängu ning meeskond suutis ennast vajalikul hetkel kokku võtta ja mängu võita.

“Ma olen ülimalt rahul, et suutsime võistkondlikult ennast kokku võtta ja mängu võita. Eks meediaski käis läbi, et me peaksime kindlasti võitma ja olgem ausad, pidime ka. Me üritasime vastast  teatud vangerdustega üllatada. Mingil hetkel see toimis, kuid teatud hetkedel pidi treener mingisuguse muudatuse tegema ja meie õnneks see toimis. Siin on 4 ühtlasel tasemel võistkonda. Ei saanud oodata, et me mängu lihtsalt võidame. Eks esimene geim oli paras pusimine, arvasime, et saame mängu paremini käima. Kokkuvõttes üsna võrdsete mäng, meie lihtsalt kannatasime paremini ära,” ütles nurgaründaja.

Homset finaali silmas pidades ütles Viljandist pärit mängumees, et vastu tulgu parim ja loodetavasti on tagasi ka Rivera.

“Vastaseks tulgu parim. Minu jaoks oli miinimumeesmärk finaalipääs. Homme on siis niiöelda pidupäev, seal on kõik boonus ja kindlasti läheme võitma. Ma hetkel ei oska öelda, kui tõsine Eddie trauma on, kuid loodetavasti pole midagi hullu ja homme on ta mänguvalmis, sest ta on meie jaoks väga vajalik lüli,” lisas ta lõpetuseks.

Üleplatsimees Aleksandrs Avdejes sõnas, et esimene geim võis olla murdehetk, kuid Saaremaa tegi üldiselt palju parema esituse, eriti servil ja rünnakul.

“Mäng oli väga haarav. Saaremaa tegi väga hea esituse, eriti ohtlikud olid nad servil ja rünnakul. Esimene geim oli meie jaoks teatud hetkedel kohutav ja võib-olla oli see ka mängu üks võtmehetki. Üleüldiselt eksisime rohkem kui nemad.

Motivatsioonipuudust Avdelejevsi sõnul neil homme kolmanda koha mängus ei ole.

“Motivatsioonist meil kindlasti puudus ei tule, see on kindel. On ju ikkagi final-four, baby!” ütleb naerdes 23-aastane mängumees lõpetuseks.