fbpx
Close

Esmakordselt Eestis toimunud King of The Court turniiril saatis edu suurte kogemustega mehi, selgusid ka üliõpilasmeistrid

Aleksei Povjakel ründamas Jaan Rebeli kõrgest blokist edukalt mööda. | Foto: Catherine Kõrtsmik/Ülemiste vollefestival

Möödunud nädalavahetusel peeti Ülemiste Beach House’is King of The Court minisarja avaetapp, kus võidutsesid meestest Aleksei Povjakel ja Siim Ennemuist ning naistest Nadežda Verhogljad ja Olga Bõstrova.

Esmalt, mis üldse on King of The Court? See on ajale orienteeritud rannavõrkpall, kus ühel väljakul asuvad reeglina neli paari ettemääratud minutite jooksul punkte koguma. Punkte saab teenida vaid ühel väljakupoolel, mida eesti keeles nimetatakse seetõttu ka paradiisi-pooleks. Minisarja avaetapil sai loodud selline süsteem, et nii naiste kui ka meeste võistlusklassis selgitati alagrupiturniiri kaudu neli tugevamat paari, kes pääsesid finaalosa alguseks tugevamasse gruppi (kohad 1-4). Ülejäänud neli paari jäid aga esialgu nõrgemasse gruppi (kohad 5-8). Iga 15-minutilise finaaliosa jooksul langes üks paar tugevamast grupist nõrgemasse ja vastupidi. Võitjad selgusid lõpuks kolmanda ehk viimase finaalosaga.

Meestest saatis kaheksa paari konkurentsis edu kõige tituleeritumaid mehi ehk kahekordset Eesti rannavollemeistrit (2009 ja 2019) Aleksei Povjakelit ja saalivõrkpallis palju koduseid tiitleid võitnud Siim Ennemuisti. Otsustavas finaalosas liikusid seejuures kõige paremini stardipakkudelt välja osavad vanameistrid Andres Leismann ja Indrek Verro, ent võimas lõpuspurt tagas esmakordselt koos mänginud Povjakelile ja Ennemuistile kokkuvõttes viimasest osast 15 punkti ning ajavolle kohta üsna kindla võidu. Viimasel minutil seega enam esikoha osas põnevat sekundite heitlust ei tulnud, sest Ennemuisti kvaliteetne blokk ja Povjakeli stabiilne kaitsemäng oli teinud töö juba varem ära. Teise koha saidki Leismann ja Verro, kes kogusid sarnaselt favoriitidena turniirile vastu läinud Dmitri Korotkovile ja Jaan Rebelile 10 punkti, ent olid noortest ja ennast alles otsivatest kolleegidest viigiseisule järgnenud kiires lõppmängus 3:1 paremad.

Samuti kaheksa osalejaga naiste turniiril seekord Eesti meistrivõistlustel medaleid võitnud paare ei osalenud, ent samas oli tase meeste omast ühtlasem. Võitjatena väljusid otsustavast finaaliperioodist Nadežda Verhogljad ja Olga Bõstrova, kes kogusid ilusa mängu toel 6 punkti. Teise koha said Marju Sillasoo ja Jaana Timofejev 5 ning kolmanda Annemar Neiland ja Merilin Kuhi 3 punktiga. Esimesena jäid poodiumilt välja verinoored Saskia Leht ja Anni Põldma.

Ülemiste vollefestivali poolt korraldatava King of The Court turniirisarja teine etapp toimub 13. märtsil kell 13.00. Rannakuningas ja -kuninganna selgub aprillis, mil on kavas kolmas ja ühtlasi viimane etapp. Võitja selgub seejuures individuaalarvestuses, mis tähendab, et mängima ei pea alati sama paarilisega.

Turniiri head toetajad on Vitamin Well, SleepAngel, Karupoeg Puhh, Rapid Security Service, Jazz Pesulad, Beach House Ülemiste, Paf.com, Katlaabi, 4 TEAMS, Balsnack, Ülemiste City, EuroPark ja Credit24.

Pühapäeval toimusid pärast King of The Court turniiri ka talvised Eesti rannavolle meistrivõistlused üliõpilastele, kus, tõsi, tugevamad üliõpilastest võrkpallurid samal ajal toimunud saalivõrkpalli meistriliigamängude tõttu ei osalenud. Neli tundi väldanud turniiri võitsid meestest kümne paari konkurentsis Tartu Ülikooli esindanud Karl Kuhlberg ja Roland Pajuleht, kes alistasid põnevas finaalis 2:0 (21:18, 21:19) Sisekaitseakadeemia duo Madis Parrol ja Artur Pärtel. Pronksi teenisid Gustav Lankei ja Kardo Liitmäe (Sisekaitseakadeemia).

Naistest krooniti seitsme paari konkurentsis võitjateks Helena Vahtramäe ja Getriin Vosilkovski (Sisekaitseakadeemia), kes alistasid kullamängus 2:1 (15:10, 11:15, 15:10) Liina Luhari ja Anna Sooniste (TalTech). Pronksi pälvisid Polina Kuznetsova ja Peppi-Sophia Vehmanen Lennuakadeemiast.

scroll to top