fbpx
Close

Esna debüteeris meistriliigas peatreenerina, Nuut oli töölähetusel ning Popman ja Lepp tagasi palliplatsil

Asko Esna. | Foto: Saaremaa Võrkpalli Liit

Aastate eest Eesti rahvusmeeskonna ridades 50 mängu kirja saanud Asko Esna debüteeris eile Credit24 Meistriliigas peatreenerina, juhendades TalTechi meeskonda kohtumises Läti esiklubi Jekabpilsiga.

33-aastane Esna oli peatreeneri rollis olude sunnil, sest meeskonna peamine juhendaja Janis Sirelpuu viibis tädimehe matustel. TalTech võitis mängu avageimi 25:23, ent kaotas järgnevad 23:25, 19:25 ja 22:25.

Võrkpall24 uuris esmaspäeva hommikupoolikul Sirelpuult, kuidas peatreener oma asendaja tööga rahule jäi?

“Ütleme nii, et mängu ajal pole üldiselt midagi leiutama vaja hakata,” kostis Sirelpuu. “Oleme juba omavahel mängu läbi ka arutanud.”

Kas Sirelpuu tunneb ohtu, et Esna võiks temalt töö tulevikus ka päriselt üle võtta? “See oht on alati,” naeris peatreener. “Tegelikult on tal ju hetkel teisi kohustusi ka peale meie meeskonna aitamise. Ja eks ta peab veel seda ametit õppima ka natuke, näiteks datavolley kasutamist.”

Sirelpuu polnud eile ainus TalTechi põhitegija, kes mängust eemale jäi, sest puudu oli ka meeskonna põhidiagonaal, eelmise hooaja põhiturniiri resultatiivseim mängija Mihkel Nuut.

“Mihkel oli töölähetusel,” selgitas Sirelpuu. “See, et ta on detsembri keskel ära, oli juba ammu teada ja esialgu pidi meie mäng Jekabpilsiga toimumagi jaanuaris, aga see tõsteti ettepoole.”

2019. aastal TalTechil mänge enam ees ootamas pole, sest karikafinaali Sirelpuu hoolealused ei jõudnud. “Sel nädalal teeme Risto Jamnese juhtimisel jõutrenni ja palli ei puutu. Järgmisel nädalal saavad poisid ka üksteisest neli-viis päeva puhata, seejärel hakkame jälle pallitrennidega pihta. Juba kolmandal jaanuaril ootab meid ees telemäng Pärnuga,” rääkis Sirelpuu.

TalTechi laatsareti-osakonda paistavad ees ootavat rahulikud jõulud, sest hüppeliigesevigastusega eemal olnud temporündaja Joonas Popman naasis eile platsile, lisaks on viimastel pallitreeningutel juba kaasa teinud põlvevigastusest taastuv libero Cris Karlis Lepp.

“Popman mängis eile, kuigi tema löögi- ja blokikõrgus pole hetkel veel päris see, mis olla võiks. Aga vähemalt ta liigub jälle. Lepp on ettevaatlikult trennides osalenud, aga me ei võtnud veel riski, et teda mängus platsile saata,” lisas Sirelpuu.

Lõpetuseks, kas Jekabpilsi hea hooaja algus annab lätlastele lootust, et nad võivad tänavu ehk isegi Credit24 Meistriliiga võidu eest võidelda? “Kuna selles sarjas on finaalturniirile jõudes kõik kahes mängus kinni, siis on kõik võimalik. Olen ka ise ju samamoodi Balti liiga võitnud,” ütles rakverelane lõpetuseks.

scroll to top