Eurokogemusega Riia noored Bigbankile avavõitu ei kinkinud. Kiisk: jäime stardiga liiga hiljaks

Ingrid Kiisk (4) ja Tartu Ülikool/Bigbank alustasid veerandfinaalseeriat kaotusega. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Naiste Balti liiga põhiturniiril kolmandaks tulnud Tartu Ülikool/Bigbank alustas play-offi kaotusega, kui kuuenda asetusega Riia Võrkpallikool/Läti Ülikoolile jäädi võõral väljakul alla tulemusega 1:3 (20:25, 14:25, 25:21, 21:25). Seega jääb Tartul poolfinaali pääsemiseks üle vaid variant võtta nädala pärast kodusaalis kaks võitu järjest. Potentsiaali tagasituleku tegemiseks on, sest Ingrid Kiiski sõnul jäi laupäevane avakaotus suuresti Bigbanki enda mängu taha.

Riia Võrkpallikool/Läti Ülikool, kes võttis tänavusel hooajal osa ka tasemelt kolmandast eurosarjast Challenge Cup, alustas kodusaalis kohtumist Tartu Ülikool/Bigbanki vastu väga hoogsalt ja võttis 25:20 ja 25:14 geimivõitudega 2:0 edumaa. Tartlased aga kolme geimiga kohtumist lõpetada ei lubanud ja tuli skooriga 25:21 mängu tagasi. Seejärel otsustas Läti klubi lõplikult kodusaalis peremeheks jääda ja alistas neljanda geimi 25:21 võiduga Tartu Ülikool/Bigbanki 3:1.

Läti Ülikooli poolel tõi lausa kolm naist 18 punkti, parima pluss-miinus näitajaga oli Adelina Gerlina (+12). Kaotajanaiskonnas jäid punktidega plusspoolele vaid kolm mängijat, neist efektiivseim oli 10 punkti (+8) toonud temporündaja Eliise Hollas. Enim punkte tõi Tartu kasuks Ingrid Kiisk (12/-2).

“Mäng jäi meie enda taha. Alguses tegime liiga palju otsevigu, vastased said sellest hoogu juurde,” kommenteeris Kiisk kaotuse põhjuseid. “Kui oleksime suutnud kannatada, oleks mäng võib-olla tasavägisem olnud. Lõpus hakkas juba paremini tulema, aga jäime oma stardiga liiga hiljaks.”

Bigbankil jääb veerandfinaalseerias endiselt kasutada kodusaalieelis, sest järgmine mäng toimub nende kodulinnas ja võidu korral peetakse Tartus ka otsustav kolmas kohtumine. Mängud peetakse A. le Coq spordihoones, kus toimub paralleelselt ka meeste Credit24 Balti liiga Final Four. Seega pole tegemist Tartu Ülikool/Bigbanki põhilise kodusaaliga, kuid Kiiski sõnul võiks ka “võõras” hall kodusena tunduda.

“Sarnaselt meie kodusaalile on A. le Coq suur ja kõrge laega. Teeme enne mänge seal ka paar trenni. Loodetavasti saame mingigi tunde kätte, et laupäeval Riiale vastu minna,” on nurgaründajana tegutsev Kiisk optimistlik.

Vaatamata kolmekohalisele asetusevahele on tegemist väga võrdse veerandfinaalpaariga ja Riia noori ei tasu tänavuse põhiturniiri 6. koha põhjal alahinnata. Riia Võrkpallikool sai eelmisel hooajal Balti liigas kaela hõbemedalid, samas kui Tartu Ülikool pidi leppima pronksiga. Küll aga on mõlemad omavahelised mängud sel hooajal lõppenud just Eesti klubi võiduga (3:0 ja 3:1).

Samuti laupäeval peetud ülejäänud kolme veerandfinaalseeria avakohtumistes alistas Tallinna Ülikool/Kikas 3:1 Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondise ja Jonava Aušrine-KKSC 3:0 (25:17, 25:17, 25:19) Jelgava. Pühapäeval saab avapaugu põhiturniiri võitja Kaunase ASU ja Riia Štradinsi Ülikool/MVS vaheline vastasseis. Seeriate korduskohtumised peetakse kõikjal nädala pärast, 26. veebruaril.