fbpx
Close

Euroopa rannavolletipud võistlevad “paradiisi” pääsemise nimel

Hamburgi võistluse poodium. | Foto: King of the Court

Pühapäeval lõppes Saksamaal Hamburgis uudse mänguformaadiga vollevõistluse „King of the Court“ etapp, mille meestest võitsid EM-pronksised poolakad. Täna alustatakse sama formaadi järgi võistlemist Hollandis Utrechtis.

Rahvusvaheline Võrkpalliföderatsioon (FIVB) koostöös Hollandi spordiagentuuri Sportworxiga korraldab alates 2017. aastast atraktiivset show-turniiri nimega „King of the Court“, millest võtavad osa mitmed nimekad rannavõrkpallurid üle Euroopa.

Kokku osaleb turniiril 20 mees- ja naispaari, kes võistlevad nelja päeva vältel tavapäratus formaadis, mida inglise keeles nimetatakse „King of the Court“. Eesti vollesõpradele on see tuttav ehk Paradiisi mängu nime all. Põhijoontes on tegu mänguga, kus on võimalik punkte koguda vaid nn kuningapoolelt (paradiisist) edukalt side-outi (vastuvõtu järel rünnaku lahendamine) mängides. Kui pallivahetuse peaks võitma nn väljakutsuja-pool, siis ei saada punkti, vaid õiguse liikuda kuningapoolele.

Eelvoorudes, kus on rohkem võistkondi, mängitakse kuni 15 minutit. Finaalis mängib 5 parimat paari kokku 3 voorus – finaali viimases voorus on alles jäänud 3 parimat, kes selgitavad 15 punktini kestvas mängus parima. Võitjad saavad 10 000 dollari võrra rikkamaks.

Pühapäeval Saksamaal Hamburgis kulmineerunud etapi võitsid poolakad Pjotr Kantor ja Bartosz Losiak. Finaalvooru viie parima sekka jõudsid ka tuntud Hispaania paar Pablo Herrera/Adrian Gavira ning MM-hõbedad Julius Thole ja Clemens Wickler Saksamaalt. Naiste turniiril võis näha tavapäratut võitjapaari, kuna üheskoos mängisid Rio olümpiavõitjast sakslanna Laura Ludwig ja Šveitsi esindav Tokyo olümpiapronks Anouk Verge-Depre.

Täna pannakse pall mängu Hollandis Utrechtis, kus võib osalt näha juba Saksamaal mänginud võistkondi, kuid on ka mitu uut ja huvitavat kooslust. Kuna tegu ei ole tavapärase MK-sarja edetabeli arvestusse kuuluva turniiriga, siis võivad olla paarilised ka eri riikidest. Meeleolukaima koosluse moodustavad Hollandis kuulsate küünalservidega tuntust kogunud Itaalia mängumees Adrian Carambula ja meie lõunanaaber Edgars Tocs.

Samuti on kohal värsked EM-hõbedad Hollandist Stefan Boermans ja Yorick de Groot ja lätlased Aleksandrs Samoilovs ja Janis Smedins. Kuna Hamburgi etapi üks võitjatest Anouk Verge-Depre naaseb mängima oma tavapärase paarilise, Joana Heidrichiga, kutsus Laura Ludwig appi olümpial 4. koha saavutanud lätlanna Anastasija Kravcenoka.

scroll to top