fbpx
Close

Euroopa võrkpalliliit avalikustas lisainfot järgmise aasta EM-finaalturniiri kohta

Eesti võrkpallikoondis. | Foto: volley.ee

Euroopa võrkpalliliit (CEV) avalikustas eile oma kodulehel varasemast detailsemat infot järgmise aasta sügisel toimuva meeste EM-finaalturniiri kohta. 

Prantsusmaal (Montpellier), Belgias (Brüssel ja Antwerpen), Hollandis (Amsterdam, Apeldoorn ja Rotterdam) ja Sloveenias (asukoht veel teadmata) toimuv finaalturniir läheb ajalukku võistkondade arvu poolest, sest senise 16 asemel hakkavad medalite eest mängima 24 koondist. Eesti on üks viieteistkümnest riigist, kel pääse finaalturniirile juba olemas. Viimased üheksa edasipääsejat selguvad jaanuaris EM-valikturniiri otsustavates mängudes.

EM-finaalturniiri alagrupiturniir algab 12. ja lõpeb 19. septembril. 24 meeskonda on jagatud nelja kuueliikmelisse alagruppi. Kaheksandikfinaalid ja veerandfinaalid peetakse 21. kuni 24. septembrini Nantes’is ning poolfinaal ja finaal 27. kuni 29. septembrini Pariisis.

Alagruppide loosimine toimub 16. jaanuaril Brüsselis. Siis saab ka selgeks, kus ja kellega Eesti alagrupimängud peab.

Otse EM-finaalturniirile pääsesid neli korraldajamaad:
1. Belgia
2. Holland
3. Prantsusmaa
4. Sloveenia

Samuti mulluse EM-finaalturniiri kaheksa paremat:
5. Venemaa
6. Saksamaa
7. Serbia 
8. Itaalia
9. Bulgaaria
10. Tšehhi
11. Poola
12. Türgi

Käimasoleval valikturniiril on seitsmest alagrupist kolmel võitja ehk edasipääseja selgunud:

13. Eesti kindlustas esikoha B-alagrupis Iisraeli ja Läti ees.
14. Rumeenia kindlustas esikoha A-alagrupis Soome ja Taani ees.
15. Kreeka kindlustas esikoha G-alagrupis Aserbaidžaani, Rootsi ja Luksemburgi ees.

Ülilähedal on edasipääsule ka nelja võidu ja ainsagi kaotuseta jätkavad Valgevene ja Ukraina, kes juhivad vastavalt E- ja F-alagruppi. Põnev esikohaheitlus jätkub jaanuaris seega sisuliselt vaid D-alagrupis, kus Portugalil on 3,  Austrial ja Albaanial 2 ning Horvaatial 1 võit, ning C-alagrupis, kus Montenegrol ja Slovakkial on 3 ning Moldoval 2 võitu (Island jätkab võiduta ja on mängust väljas).

Lisaks alagrupi võitjatele pääsevad EM-ile viis paremat teise koha omanikku, mistõttu uue aasta mängud on oluliseks veel paljudele meeskondadele.

scroll to top