fbpx
Close

Eurosarjas püstipäi konkurentsist langenud Miilen: üle pika aja nautisin väga mängimist

Vandœuvre-les-Nancy. | Foto: CEV.

Eesti koondislane Kristiine Miilen võitles neljapäeva õhtul Gran Canaria saarel CEV Challenge Cupi poolfinaalkoha eest, kuid eestlase koduklubi Vandœuvre-les-Nancy pidi 0:3 (21:25, 21:25, 19:25) alla vanduma Türgi suurklubile Istanbuli THY’le.

Hetkeseisuga maailma ühes tugevamas võrkpalliliigas Türgis kolmandat positsiooni hoidev Istanbuli THY edenes poolfinaali tunni ja 15-minutilise mängu tulemusena. Võitjate suurim punktitooja oli noor Türgi ründestaar Erbar Karakurt, kes kogus 17 punkti (+15). 15 punktiga tõi Nancyle enim punkte horvaat Maja Burazer.

Miilen sekkus vahetusest mängu esimeses geimis ning jäi seejärel platsile mängu lõpuni. Eestlanna tõi Prantsuse klubile 10 punkti (+8). Kaks punkti tuli seejuures serviässade näol ning üks sulustamisel. Rünnakul realiseeris Miilen 21 tõstest 7.

„Enne mängu arvasin ausalt, et saame suure kaotuse. Nad võitsid hiljuti Vakifbanki võistkonda 3:2 ja neil on head nimed – näiteks Türgi staar Erbar Karakurt ja USA sidemängija Lauren Carlini. Väga nimekas seltskond,” annab Miilen vastastele au. „Aga me võitlesime ja mängisime geimilõpuni üsna võrdselt. Üldiselt oleme mänguga rahul. Nende eilsed vastased said ühes geimis 5 punkti, aga meie ajasime nende peatreeneri vahepeal ikka väga kurjaks. Kahju, et ühtki geimi kätte ei saanud, olime nii lähedal. Neil oli otsustavatel hetkedel palli mahalööjaid, aga meil sellist pommitajat polnud. Lõpuks näitasid vastased, kes on peremehed. Aga see oli esimene Challenge Cup Nancy klubi ajaloos ja turniiriga võib üldiselt rahule jääda. Eile oli selline kohustuslik võit, Gran Canaria ei ole tänase vastasega võrreldav.”

Kuidas saadi hakkama Türgi pommitaja Erbar Karakurti pidurdamisega? „Karakurt pani hästi, tema lõi rasked pallid ära. Samas saime tema vastu ka blokipuuteid ja kaitsepalle üles, nii et päris kolme meetrisse ta kogu aeg ei lammutanud.”

Viljandlanna leiab, et suurim vahe tuli ilmsiks vastuvõtu täpsuses. „Vastuvõtul olid nad meist üle, esimene geim serviti meile lihtsalt ära. Ässasid löödi küll vähe, aga meie vastuvõtt jäi võrgust kaugele. Eks Mikasa lendab teistmoodi ja me olime sellega vaid natuke enne turniiri trenni teinud (Prantsusmaa kõrgliigas kasutatakse Molteni palli – toim.). Just planeeriva serviga olime hädas.” Tõsi, Nancy positiivne vastuvõtuprotsent oli mängu lõpuks küll 62, kuid THY näitas suisa 72-protsendilist positiivset vastuvõttu.

„Enda mänguga olen rahul, üle mitme kuu mängisin vabalt. Tavaliselt olen sekkunud vahetusest ja siis olen tundnud pinget, et nüüd pean end näitama. Aga täna teadsin, et on „do or die” – läksin panema, nagu oskasin. Mulle õnneks väga ei servitud ka, ju tegin midagi õigesti. Karakurtile lõin ikka kaks korda blokki ka – olin tema vastas pidevalt ja ta on hea blokeerija. Servil panin nagu torust tuli, lõin isegi kaks ässa. Hea tiimi vastu peabki nii mängima, võtsin riske ja üle pika aja nautisin väga mängimist,” sõnas Miilen peale mängu rahulolevalt.

Vandœuvre-les-Nancy jaoks on seega euroteekond lõppenud ja naiskond saab nüüd keskenduda Prantsuse liigale, kus hoitakse hetkel 15 naiskonna seas 8. kohta.

scroll to top