Fantastisch! Friedrichshafen võitis tiitlikaitsjat Berliini, Juhkami valiti parimaks

Martti Juhkami (keskel) ja Friedrichshafen. | Foto: VfB Friedrichshafen Volleyball

Martti Juhkami koduklubi Friedrichshafen teenis täna Saksamaa kõrgliigas hooaja väärtuslikema võidu, alistades uues kodusaalis tühjade tribüünide ees 3:0 (24, 20, 22) tiitlikaitsja Berliini Recycling Volleys’i.

Mängu pöördemomendiks võib pidada esimest geimi, kui Friedrichshafenil õnnestus välja tulla 17:21 kaotusseisust. Geimi lõpetas seejuures just Juhkami täpne rünnak. Teise geimi võitis kodumeeskond juba kindlalt ja kolmandaski olid võõrustajad suurelt juhtimas, ent 21:16 edu mängiti hetkega maha. Otsustavatel punktidel suudeti aga taas paremini esineda ja ühes geimivõiduga ka matšivõit kindlustada.

32-aastane Juhkami kogus 15 punkti (+9) ja valiti Friedrichshafeni parimaks mängijaks. Rakverelane realiseeris 21 tõstest 11 (52%), lisaks sai ta kirja suisa 3 blokipunkti ja 1 ässa. Vastased otsisid serviga eelkõige just Juhkamit, kes sai vastuvõtul tööd enim ehk 21 korda (õnnestumise protsent 38). Saksamaa koondise diagonaalründaja Linus Weber lisas 16 punkti (+6) ja Marcus Böhme 11 punkti (+9).

Eesti koondise peatreeneri Cedric Enardi juhendatava Berliini tulemuslikem oli kogenud Prantsusmaa koondislane Samuele Tuia 13 punktiga (+6), USA diagonaalründaja Benjamin Patch lisas 9 punkti (+3). Üldstatistika põhjal tuli suur vahe kahe meeskonna osas sisse just rünnakul, kus Friedrichshafeni protsent oli 52 ja Berliinil 38.

Pärast tänast mängu on suisa neli meeskonda, nende seas nii Friedrichshafen kui ka Berliin, kogunud 12 punkti. Tõsi, mänge on peetud esinelikul erinev arv.