fbpx
Close

Finaalturniiri võlust, eelarvest, publikuhuvist ja teiste alade abist

Tartu Ülikooli Spordihoone pallimängusaal. | Foto: Karl Rinaldo

Sel reedel ja laupäeval aset leidval Credit24 Meistriliiga finaalturniiril saab selgeks, kas Saaremaa suudab eelmise aasta võitu kaitsta või tuleb asemele uus Baltimaade võrkpalli valitseja.

Põhiturniiri võitjana sai finaalturniiri korraldusõiguse Tartu Bigbank. Võrkpall24 võttis sel puhul ühendust Tartu klubi mänedžeri Hendrik Rikandiga, et uurida, kuidas on final-four´i ettevalmistus läinud, kui palju on oodata publikut. Ent juttu tuli muustki.

Hendrik, ole hea, räägi natukene finaalturniiri ettevalmistusest. Kas klubi pidi kõik kulud enda kanda võtma?

Korraldusega on selline lugu, et kohtunike kulud katab nii nagu liigamängudelgi EVF (Eesti Võrkpalli Föderatsioon – toim.). Lisaks õigusemõistjate kuludele aitab EVF tarafleksi ehk põrandakatte toimetada Tartusse ning selle maha panna. Tarafleks ongi final-four´i üks peamisi “võlureid”. Põrandakate annab põhiturniiri võitnud klubile võimaluse teha reklaami ja oma häid toetajaid kaasa kutsuda. Kuna sellele võib kleepida suuri logosid põrandat kahjustamata, on tegemist ideaalse müügipinnaga. Kuigi toetuse saamiseks oli aega vähe (põhiturniiri võitja selgus viimase mänguga), siis usun, et oleme selles osas teinud koos klubi juhatuse esimehe Alari Jõesaarega tublit tööd, et põrand tuleks effektne.

Kui suur on finaalturniiri eelarve?

Kogu eelarvet on raske hetkel kokku lüüa, kuid kindlasti on see number viiekohaline. Üldiselt oleme saanud asjad nii toimima, et koostöös EVF-ga peaksime rahalises mõttes plussi jääma, kuid oluliseim on, et üritus oleks põnev ja saal rahvast täis. See emotsioon ja energia, mida selline üritus annab, pole rahas mõõdetav. Usume, et Tartus on võrratu tunde tekkimine reaalne ja meie saal on võrkpalli jälgimiseks hea koht.

Kui palju on oodata publikut? Kas avatakse ka otsatribüün?

Publiku mõttes loodame, et kahe päeva jooksul käib läbi üle 3000 inimese, kuid finaali ajal võiks see number olla kuni 2000. Kindlasti oleneb palju koduvõistkonna käekäigust, kas saame finaali või mitte. Otsatribüün seekord avatud pole, sest selle taga olevas saalis korraldab sulgpalliliit Eesti noorte meistrivõistlusi. Peame nii neile kui ka Tartu korvpalliklubile tänulikud olema, kes oma broneeringud olid nõus tühistama ja saale muutma, et meie saaks kodupubliku toetust nautida. Üldiselt on meil olnud paar kuud spordihoones väga keerulised, kuid üheskoos oleme leidnud head lahendused, et edukalt edasi toimetada.

Mis seisus on Tartu otsustavate mängude eel?

Meeskonna seis on põnev, kuid samas ka ärev. Ainuke kindel puuduja on Mart Naaber (paraneb pöidlaluu murrust). Kohtumised TalTechi vastu polnud ehk õigeks proovikiviks, kuid midagi nad näitasid. Usun, et meeskonna vormikõver liigub ülespoole ja pikalt vigastuspausilt naasnud Stefan Kaibald annab samuti vangerdamisruumi juurde. Arvan, et meie poolfinaalis (Tartu mängib Pärnuga – toim.) kohtuvad kaks heas vormis olevat võistkonda. Samas on varasemad finaaltuniirid näidanud, et alati ei võida see, kelle vorm on parem, vaid see, kes rohkem tahab ja suudab sellel konkreetsel päeval oma vormi ka tulemuseks realiseerida. Igal juhul on tulemas vägevad kaks päeva.

Mis seisus üldse Mart Naaber on? Kas ta osaleb ka juba pallitreeningutel ning millal teda võib uuesti mängimas näha?

Pallitreeningutel Mart juba vaikselt osaleb, küll aga on ta 5-6 aasta taguses seisus, kus peab meeste trennis palle korjama ja teistele ette viskama (muigab). Vahel saab mõne servi ka teha, kuid mees ise on tahtmist täis ja ma ei imestaks, kui ta tuleb ja teeb ühe otsustava rünnaku. Ei oskagi arvata, mis saab, kui see loom nüüd lõpuks puurist välja lastakse. Loodetavasti on ta Eesti meistrivõistlusteks mänguvalmis. Ootan huviga!

Kuidas kavatsete publiku saali meelitada ja kas on tulemas ka auhinnamänge?

Publikule on meil nii mõndagi varuks. Näiteks paneb LemmikMees OÜ kõikide piletiostjate vahel loosi tünnisauna ja seda mitte ainult rendiks, vaid võitja saab selle endale päriseks. Lisaks tünnisaunale jagatakse välja ka muid auhindu ja toimub särgioksjon, kus loosi läheb Ardo Kreegi mängusärk. Teenitud tulu läheb TÜ Kliinikumi Lastefondi toetuseks . Samuti tagab pilet vanematele kui 21 eluaastat sissepääsu ööklubisse Vabank, kus mänge saab analüüsida ja uuteks kohtumisteks plaane teha. Usun, et keegi pettuma ei pea.

Ning lõpetuseks: kes võidab tänavuse Credit24 Meistriliiga?

Sel aastal on võitjat ennustada tõeliselt raske. Kui uskuda mingeid seaduspärasusi, siis viimased 6 aastat on erinevate nimedega Eesti klubid võitnud Balti liiga. Kui mõelda, et seitsmendat klubi meil hetkel pole, siis võiks öelda, et nüüd võidab Riia või klubi, kes võitis 7 aastat tagasi, kelleks oli Tartu Pere Leib.

Tartu klubi tänab kõiki turniiri korraldamisele kaasa aidanuid eesotsas Tartu linnaga.

Piletiinfo:

Piletid on müügil kohapeal ja maksta saab ainult sularahas!

Mõlemal päeval päevapilet 8€, (üli)õpilastele ja pensionäridele 5€

Ajakava: 

Reede:

17.00 Saaremaa – Riia Tehnikaülikool
20.00 Tartu Bigbank – Pärnu Võrkpalliklubi

Laupäev:

14.00 Pronksimäng
17.00 Kullamäng

 

 

 

 

scroll to top