fbpx
Close

FIVB võttis vastu üllatava otsuse, mida asjatundjad peavad viimaste aastate parimaks

Foto: FIVB

Rahvusvahelise võrkpalliliidu (FIVB) juhatus otsustas tänahommikusel nõupidamisel, et ühtegi otsust seekord ei tehta. Mitmed asjatundjad peavad nimetatud otsust organisatsiooni viimaste aastate parimaks.

“FIVB on näidanud, et kui nad midagi otsustavad, siis reeglina osutub see halvaks või ebavajalikuks. Seejärel tehakse parandusi ja muudatusi, et endine olukord vähemalt taastada. Vigade tegemine ja seejärel vigade paranduse tegemine on raske töö, mida vähesed aastast aastasse järjepidevalt teha suudavad. Tänane otsus annab FIVB juhtkonnale aga võimaluse vähemalt hetkekski puhata,” selgitas Võrkpall24’le esimene välisallikas.

“Ümmargused sõnavõtud on võrkpallis igati teretulnud ja loovad alast selge kuvandi, sest ka pall on teatavasti ümmargune. Mida rohkem räägitakse mitte millestki, seda vähem saab keegi millestki valesti aru saada,” kiitis värsket otsust ka teine allikas.

Milline võiks olla rahvusvahelise alaliidu järgmine samm? “Viimastel aastatel on FIVB järginud hästi oma arengukava motot: üks samm edasi ja kaks tagasi. Mida rohkem liigub alaliit ajas tagasi, seda vähem on inimesi, kes alaga tegelevad. Ja see tähendab ühtlasi, et on ka vähem neid, kes ütlevad, et midagi on valesti. Järelikult oleks tegu igati positiivse nähtusega ja aitaks ala kuvandit selgelt parandada,” hindas kolmas allikas.

FIVB tegi hiljuti Venemaalt MM-i korraldusõiguse äravõtmise venimise lainel juhatusele ka ettepaneku luua otsustamatuse komisjon, ent otsustamatuse tõttu jäi otsus vastu võtmata.

scroll to top