fbpx
Close

FOTOD JA VIDEO | 38-aastased Kangur ja Esna panid end Eesti tippude vastu proovile, esikohad tuttavatele tegijatele

Kristjan Kangur Argo Arakut blokeerimas, Maret Kuuse rünnakul, naiste poodium, Kristjan Kangur ja Sten Esna mänguhoos, Dmitri Korotkov hüppelt tõstmas, Dmitri Korotkov ja Timo Lõhmus poodiumil. | Fotod: Gertrud Alatare

Kloogaranna vollefestivali kolmandal A-taseme turniiril teenisid teistkordselt võidu meestest Dmitri Korotkov ja Timo Lõhmus ning naistest Maret Kuuse ja Merilyn Jõearu. Mõnusat suveõhtut olid võrkpalliseltsis tulnud teiste hulgas nautima ka head sõbrad, noorpõlves palju rannavollet suviti koos mänginud Kristjan Kangur ja Sten Esna, kes jäid 14 paari konkurentsis napilt veerandfinaalist välja.

Viimase kümnendi Eesti tituleerituim korvpallur Kangur ja paljude hinnangul Eesti võrkpallikoondise läbi aegade parim libero Esna kuulusid B-alagruppi ning pidasid kolm kohtumist. 38-aastased vanameistrid alustasid turniiri edukalt, alistades avavoorus Martin Amori ja Silver Süldi krobelisest avageimist hoolimata kindlalt 2:1 (6:11, 11:4, 8:2). Teises voorus kohtuti paljukordsete Eesti rannavollemedalistide Urmas Piigi ja Argo Arakuga. Olgugi et Kanguril õnnestus mitmel korral 45-aastane Arak kõrge ja võimsa blokiga kinni püüda ning Esna jooksis kaitses mõned pealtnäha võimatuna tunduvad pallid üles, võtsid kokkuvõttes 2:0 (11:8, 11:3) võidu ikkagi Piik ja Arak.

Kolmandas ja ühtlasi otsustavas voorus, kus selgus alagrupi teine edasipääseja, asusid Kangur ja Esna avageimi Karl Rinaldo ja Martti Keele vastu küll mitme punktiga juhtima, ent kaotasid lõpuks matši 0:2 (10:12, 7:11). Tõele au andes tuli Kanguril ja Esnal mängida ühe mehe viisaka hilinemise tõttu kolm mängu järjest, mistõttu polnud ime, et otsustavas mängus jäi jõuvarudest veidi puudu. Kokkuvõttes jäid Kangur ja Esna jagama turniiril 9. kohta.

Võrkpall24 uuris pärast turniiri Kangurilt ja Esnalt, millal mehed üldse viimati koos võistlusolukorras väljakul olid? “Võtab mõtlikuks!” muigas Esna. “See oli kümmekond aastat tagasi Kabli turniiril, kus me teenisime esikoha. Kui see Kabli turniir veel toimub, siis me andsime täna tormihoiatuse!”

“Mina olen tippvormis, aga Sten on roostes,” jätkas ka Kangur lõõpimist. “Sten kahjuks vedas alt. Aga ei ole hullu, uus ja huvitav on jälle liiva sees mütata. Järgmine kord läheb natuke paremini.”

“Kui nüüd tõsiselt rääkida, siis Kristjaniga on lihtne seda mängu mängida. Tal on mingid asjad natuke paigast, aga kui õpetada ja toksida, siis on temaga lihtne. Pärnus sai rannas võrkpalli igapäevaselt toksitud. Ja füüsiliselt on Kristjan tugev mängija, seepärast on mul tema taga kaitses lihtsam siblida.”

“Sarnasusi väga pole võrkpalli ja korvpalli vahel,” sõnas Kangur, kes aitas tänavu oma kodulinnaklubi Pärnu Sadama korvpalliklubi Eesti meistrivõistlustel esmakordselt hõbemedalini. “Mõtled küll, et on samuti pall ja peab hüppama, aga tegelikult on totaalselt erinevad spordialad. Aga rannavõrkpall on superhea füüsilise ettevalmistuse ja koormuse osas. Iga korvpallur võiks natukenegi liiva sees hüpata ja jalgadele natuke surtsu juurde anda. Ma arvan, et igapäevane toksimine ei teeks kellelegi halba.”

Kümme aastat tagasi sportlaskarjäärile joone alla tõmmanud Esna sõnul võib 202-sentimeetrist blokihiidu ja 187-sentimeetrist kaitsespetsialisti sel suvel suure tõenäosusega veel koos mängimas näha. “Ma arvan, et kui ajad klapivad, siis näeb meid veel mängimas. Mina isiklikult nautisin. Eks me nüüd paar nädalat taastume ja siis tuleme uuesti,” lubas Esna.

Meeste turniir kujunes kolmandat nädalat järjest kõrgetasemeliseks. Finaalis alistasid mullu Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare kindlalt meie teiseks paariks kerkinud Dmitri Korotkov ja Timo Lõhmus varasemalt juba mainitud Piigi ja Araku tulemusega 2:0 (15:11, 15:12). Kogu turniiri üks põnevamaid ja intrigeerivamaid mänge peeti aga poolfinaalis, kus kaks Eesti paremat noortepaari ehk Kloogaranna vollefestivali kahe nädala taguse avaturniiri kuldmedalistid Korotkov ja Lõhmus ning Rasmus Meius ja Kaur Erik Kais pidasid maha kolmegeimilise lahingu. Võitjana väljusid lõpuks ikkagi Korotkov ja Lõhmus, kes mängisid otsustava geimi lõpuhetkedel grammi võrra kindlamini, teenides 2:1 (12:15, 15:7, 11:9) võidu.

Pronksimängus alistasid Meius ja Kais tänavu Tallinna Selveri ridadesse kuulunud duo, esmakordselt koos mänginud Siim Ennemuisti ja Sten Vahtrase 2:0 (15:11, 20:18). Ilusa turniiri teinud Vahtras ja Ennemuist olid veerandfinaalis lülitanud konkurentsist eelmise nädala turniiri võitjad Karl Maidle ja Mihkel Nuudi 2:1 (15:8, 12:15, 11:9), kuid kaotasid poolfinaalis 0:2 (13:15, 11:15) Piigile ja Arakule.

Naiste turniiril kujunesid kõik mängud alates poolfinaalidest põnevateks. Poolfinaalides saatis edu kogenumaid paare, kui Annemar Neiland ja Merike Errit alistasid noorteduo Karolina Tsuhnenkova ja Aljona Tsuhnenkova 2:1 (15:6, 9:15, 11:2) ning tiitlikaitsjad Maret Kuuse ja Merilyn Jõearu 2:0 (16:14, 15:9) teise noorteduo Liisa-Lotta Jürgensoni ja Laura-Liisa Maiste. Kullamängus saatis numbritega 2:1 (11:15, 15:11, 11:8) edu Kuuset ja Jõearut, pronksikohtumisest väljusid aga 2:0 (15:10, 17:15) võiduga Tsuhnenkovad.

Tradehouse’i lisavõistlusel ehk skyballi-mängus nähti võistluste uut rekordit, kui Siim Ennemuist saatis palli servijoone tagant vastaste väljakupoolele sedasi, et see püsis õhus suisa 4,4 sekundit. Teised turniiri koostööpartnerid on Credit24, Barbora ja Elisa.

Meeste turniiri paremusjärjestus:

1. Dmitri Korotkov/Timo Lõhmus
2. Urmas Piik/Argo Arak
3. Rasmus Meius/Kaur Erik Kais
4. Siim Ennemuist/Sten Vahtras
5.-8. Mihkel Nuut/Karl Maidle
5.-8. Mario Vool/Tony Tammiksaar
5.-8. Helger Hääl/Aleksander Eerma
5.-8. Martti Keel/Karl Rinaldo
9.-12. Kristjan Kangur/Sten Esna
9.-12. Margus Õun/Mersin Võrno
9.-12. Meris Pärna/Marx Aru
9.-12. Mati Juus/Tristan Täht
13.-14. Martin Amor/Silver Süld
13.-14. Jan Stog/Jasper Laus

Naiste turniiri paremusjärjestus:

1. Maret Kuuse/Merilyn Jõearu
2. Annemar Neiland/Merike Errit
3. Karolina Tsuhnenkova/Aljona Tsuhnenkova
4. Liisa-Lotta Jürgenson/Laura-Liisa Maiste
5.-8. Inga Parve/Annaliisa Mals
5.-8. Annika Loomus/Marta Nelis
5.-8. Lidia Lellsaar/Anna-Liisa Peetmaa
5.-8. Silja Ostrov/Gerli Toomela
9.-12. Nadežda Verhogljad/Julia Skiperski
9.-12. Merilin Kuhi/Olga Bõstrova
9.-12. Lisette Pihor/Greteli Vähi
9.-12. Marju Sillasoo/Jaana Timofejev
13. Lisandra Tatrik/Mirjam Karoliine Kask

Intervjuu Kristjan Kanguri ja Sten Esnaga:scroll to top