fbpx
Close

FOTOD JA VIDEO | Grozeri sooloetendusest ei piisanud – Saksamaa kaotas olümpiapileti Prantsusmaale

Prantslased rõõmustamas olümpiapääsu tagamise järel. | Foto: FIVB

Itaalia, Poola ja Venemaa kõrval pääses Euroopa meeskondadest Tokyo olümpiamängudele Prantsusmaa, kes alistas Berliinis 6500 pealtvaatajate ees toimunud kvalifikatsiooniturniiri finaalis 3:0 (20, 20, 23) Saksamaa.

Prantslaste tulemuslikumad olid Jean Patry 14, Earvin N’Gapeth 12, Nicolas Le Goff 11 ja Barthelemy Chinenyese 10 punktiga. Kodupubliku ees napilt ihaldatud olümpiapääsmest ilma jäänud sakslastele tõi György Grozer 20 punkti (rünnak 29-st 19!), ülejäänud meeste panus jäi aga alla kuue punkti.

Tokyo olümpial osaleb vaid 12 meeskonda ja naiskonda. Koha suurturniirile olid meestest juba eelmisel aastal taganud korraldajamaa Jaapan ning Brasiilia, USA, Itaalia, Poola, Venemaa ja Argentiina.

Viimased viis õnnelikku selgitatakse välja Euroopa, Aasia, Aafrika, Põhja-Ameerika ja Lõuna-Ameerika kvalifikatsiooniturniiri kaudu. Kui Euroopast pääses edasi Prantsusmaa, siis Aafrika tsooni võitsid mitmed Andrus Raadiku uued meeskonnakaaslased ehk tuneeslased, kes edestasid Alžeeriat, Egiptust ja Kameruni. Põhja-Ameerika tsoonis tehti alles eile otsustava valikturniiriga algust ning edukad olid mõlemad favoriidid Kanada ja Kuuba, kes võitsid 3:0 vastavalt Mehhikot ja Puerto Ricot.


Finaali kokkuvõte:

scroll to top