fbpx
Close

FOTOD | Kloogarannas valmis maaliline vollekeskus, avaturniiril osaleb plejaad tuntud võrkpallureid

Kloogaranna vollefestivali reklaamfoto.

Täna õhtul tehakse Harjumaal Kloogaranna värskelt valminud rannaväljakutel algust Võrkpall24 poolt korraldatava suure võistlussarja Kloogaranna vollefestival 2021’ga.

Avapäeval on Kloogaranna liivaluidete vahele tehtud rannavolle-alal võistlustules kõige tugevamad mängijad ehk A-taseme mehed ja naised. Nimekatest võistlejatest puudust pole. Meie esipaari liige Kusti Nõlvak mängib vigastusest taastuva Mart Tiisaare asemel seekord treener Indrek Verroga. Nende kõvematest konkurentidest on kohal mullused Eesti meistrivõistluste hõbemedalistid, noored ja talendikad Eesti vollekoondislased Dmitri Korotkov – Timo Lõhmus ning tunamullused meistrivõistluste hõbemedalistid, märksa vanemad ja kogenumad Urmas Piik – Sander Steinberg. Samuti ei tasu alahinnata meie parima noortepaari Kaur Erik Kaisi ja Rasmus Meiuse võimalusi.

Palliplatsil näeb aga ka näiteks legendaarset 46-aastast Kaarel Kaisi, kes mängib Mart Tiisaare vanema venna Rein Tiisaarega, ning Eesti saaliliiga viimase kümnendi üht säravamat blokimeest Siim Ennemuisti, kelle paariliseks on noor kaitsespetsialist Nils Rühka. Teravust toovad mängu Ruukki asemel sedapuhku vasakukäelised meistriliigaski silma paistnud Mihkel Nuut ja Karl Maidle. Vedanud ei ole aga Eesti koondise läbi aegade tituleerituimal liberol Sten Esnal, kes nõustus millegipärast mängima ajakirjanik Karl Rinaldoga. Õnneks pakutakse tänasel turniiril lisaks võidurõõmule ka osalemisrõõmu, seega midagi võiks näppude vahele jääda neilegi.

Naiste turniiril tuleks favoriitideks nimetada eelkõige ilmselt kolme juba aastaid Eesti paremikku kuuluvat paari: Marie Pohlak ja Mari Loorman, Maret Kuuse ja Merilyn Jõearu ning Silja Ostrov ja Gerli Toomela. Neist nimekaim on 40-aastane Loorman, kes tuli tänavu esmakordselt saalivõrkpallis Eesti meistriks, esindades TalTech/Tradehouse’i naiskonda kapteni ja temporündajana.

Võistlusega tehakse algust kell 18.15. Nii naistel kui ka meestel lööb kaasa 12 paari, kes jaotatakse nelja kolmeliikmelisse alagruppi. Medalimängud peetakse orienteeruvalt kella 21 ja 22 vahel. Kloogaranda rajati selleks suveks viis statsionaarset rahvusvahelistele nõuetele vastavat volleväljakut, lisaks pannakse turniiri tarbeks üles üks ajutine plats. Auhinnalaua katab esikolmikule Barbora, finaalide eel toimuva lisavõistluse võitjaid premeerib Tradehouse. Turniiri peatoetaja on Credit24, suuresti on mahuka turniiride-sarja ellukutsumisel abiks olnud ka Lääne-Harju vald.

Juba homme peetakse Kloogarannas esimene meeste ja naiste B-taseme turniir, järgmise nädala esmaspäeval on kavas segaturniirid nii neli-nelja vastu kui ka kaks-kahe vastu võistkondadele.


Loe ka: Algajatest tippudeni: Võrkpall24 alustab juunis Kloogarannas kogu suve vältava vollefestivaliga

scroll to top