fbpx
Close

FOTOD | Meius ja Rühka rikkusid Rakveres kohalike peo

Rasmus Meius finaalmängus servimas. | Foto: Karl Rinaldo

Reede õhtul tehti päikesepaistelises Rakveres algust sealse rannavollesarja Tööriistamarket Cupiga, kus 16 paari konkurentsis teenisid esikoha “leegionärid” Harjumaalt, Raigo Tatriku hoolealused Rasmus Meius (18) ja Nils Rühka (22).

Paarikümne kaasmängija ja muidu võrkpallisõbra ees peetud finaalis jagus põnevust ja närvikõdi lõpuni välja. Meius, kes on omaealiste seas Eesti parim rannavõrkpallur, ja tema paariline Rühka kaotasid avageimi kohalikule duole, Robert Viiberi vennale Romet Viiberile ja Pärnu Võrkpalliklubis tubli debüüthooaja teinud Tony Tammiksaarele 14:16, kuid võitsid teise 15:11 ja kolmanda 10:8. Meius ja Rühka paistsid finaalis silma hea kaitsemänguga.

Kaader finaalist. | Foto: Karl Rinaldo

Teises ringis hilisematele turniiri võitjatele alla jäänud Siim Ennemuist ja Ivar Laes jõudsid miinusringi kaudu pronksini, alistades medalimängus Karmo ja Viljo Arose. Mitmed üle-eestilistel etappidelgi edu saavutanud mängijad eesotsas Jarmo Neuhausiga sedapuhku tähtsamate mängudeni ei pääsenud.

Turniiri edukamate paaride kõrval tasub esile tõsta ka vendasid Pomerantse, kelle põhitähelepanu oli, nagu tulemusedki näitavad, mõnusa võistluse korraldamisel, mitte oma esitustel. Turniiri heast mainest räägib seegi, et osaleda soovis veerandsada paari, peale pääsesid aga “vaid” 16 esimesena registreerinut, sest vastasel juhul oleks mängitud ilmselt tänaseni.

1. etapi paremusjärjestus

1. Rühka/Meius
2. Tammiksaar/Viiber
3. Ennemuist/Laes
4. Aros/Aros
5 Altermann/Madilainen
5 Rinaldo/Stepanov
7 Pärs/Jelissejev
7 Adel/Pomerants
9 Neuhaus/Aros
9 Heek/Relvik
9 Dreifeldt/Vool
9 Talv/Fedoritš
13 Aros/Vahula
13 Altermann/Pomerants
13 Mund/Bastig
13 Luik/Luik

 

View this post on Instagram

 

Imelise ilmaga peetud Rakvere Tööriistamarketi karikasarja avaetapi võitsid Rasmus Meius ja Nils Rühka. ????

A post shared by Võrkpall24.ee (@vorkpall24.ee) on

scroll to top