FOTOD | Nõlvaku ja Tiisaare karjääri üks edukamaid turniire ja ühtlasi hooaeg lõppes valusa, ent siiski ilusa kaotusega

Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare mäng Itapemas toimuva turniiri veerandfinaalis Georghe Souto ja Andre Loyolaga. | Foto: FIVB

Brasiilia idarannikul Itapemas toimuval rannavolle MK-etapil tegid Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar (maailma edetabelis 38.) karjääri ühe edukama etteaste, jõudes esmakordselt neljatärnisel MK-etapil veerandfinaali. Mängus pääsu eest poolfinaali tuli leppida siiski tugeva Brasiilia duo Georghe Souto ja Andre Loyola (25.) vastu 1:2 (11:21, 21:15, 11:15) kaotusega, mis tähendas kokkuvõttes viienda kuni kaheksanda koha jagamist. Ühtlasi sai 30-aastaste eestlaste hooaeg läbi.

Kolme järjestikuse võiduga veerandfinaali jõudnud Nõlvak ja Tiisaar tulid pärast kehva algust mängu ilusti tagasi ja võitsid teise geimi 21:15, ent kolmandas geimis võttis Brasiilia teine duo oma.

“Tulime esimese geimi kaotusest nii hästi tagasi, aga mul jäi oma rünnak natuke viimases geimis (lahjaks), kui tulemus tekkis mõtteisse. Aga see poolfinaali pääsemine oli nii lähedal,” ütles Tiisaar pärast mängu duo Instagrami lehel. Mõlemad mehed tegid kokkuvõttes siiski hea turniiri. Eriti paistis silma just Nõlvak, kes näitas igas elemendis kõrgel tasemel mängu ja tegi ehk isegi oma elu parima turniiri. Auhinnaks Eesti esipaarile 480 punkti ja 6000-dollarine auhinnaraha.

Poolfinaalis kohtuvad brasiillased Austria duo Christoph Dressleri ja Alexander Huberiga, kes paiknevad maailma edetabelis 35. kohal.

Rohkem tulemusi leiab Itapema turniirilt siit.