Fotod ja video | Üllatused jätkuvad: Aganits ja Maaseik alistasid 0:2 kaotusseisust ka staaridest kubiseva Kaasani Zeniidi!

Andri Aganits Venemaa hiidude vastu julgelt ründamas. | Foto: CEV

Andri Aganits ja Maaseiki Greenyard lõhkasid eile õhtul Meistrite liigas tõelise üllatuspommi, kui alistasid koduväljakul 2000 pealtvaataja rõõmuks Venemaa tippklubi Kaasani Zeniidi 3:2 (20:25, 18:25, 25:23, 25:22, 20:18).

Eelmisel nädalal Meistrite liiga avavoorus üllatuslikult Türgi tippklubi Ankara Halkbanki võitnud Maaseik jätkab imelise võrkpalli mängimist. Matši eel favoriidikoormat kandnud Kaasani meeskond dikteeris mängu esimest kaht geimi täielikult. Kolmandas vaatuses suutis Aganitsa leivaisa aga terve aja punkt-punkti mängus püsida ning 23:21 eduseisu käest ei lastud – geimivõit Maaseikile. Neljandat vaatust kontrollis juba Eesti rahvuskoondise temporündaja koduklubi, kes suutis teist Meistrite liiga mängu järjest viia kohtumise 0:2 kaotusseisust viiendasse geimi. Viimases geimis rebis Aganitsa leivaisa end 7:4 ette. Eduseisu ei suudetud hoida ning lõpuks leiti ennast seisul 7:9 tagaajajarollist. Lõpuks võitis pingeliseks kujunenud geimi siiski just Maaseik seisuga 20:18. Kohtumise eelviimase punkti tõi kodumeeskonnale just Aganits oma resultatiivse rünnakuga.

Zeniidi näol on tegemist aastatel 2015-2018 Meistrite liigas võimutsenud Venemaa meeskonnaga ning äsja lõppenud klubide maailmameistrivõistlustel kolmanda koha saanud kooslusega. Meie idanaabrite liigat peetakse ka üheks maailma tugevamaks.

26-aastane Aganits tegi oodatult kaasa kogu kohtumise ja tõi 8 punkti (+6). Keskblokeerija teenis 15 tõstet, millest realiseeris 7 (47%), lisaks sai ta kirja ühe eduka sulustamise. Maaseiki parimaks kerkis 20 punktiga (+11) Jelle Maan. Zeniidi resultatiivseim oli Venemaa koondislane Maksim Mihhailov, kes tõi 28 punkti (+21). Päev varem Brasiilias vangist välja pääsenud N’Gapeth sekkus episoodiliselt ja kogus 4 punkti (+3). Mängu galerii leiab siit ja videokokkuvõtte siit.

Maaseik mängib Meistrite liiga C-alagrupis koos Ankara Halkbankiga, Kaasani Zeniidiga ja Jastrzebski Weglie’ga. Aganitsa koduklubi võitis esimese kohtumise Ankara vastu üllatuslikult 3:2 ning hetkel ollakse oma alagrupis liider. Järgmise mängu peab Maaseik Meistrite liigas 19. detsembril, kui kohtutakse võõrsil Poola tippklubi Jastrzebskiga.