Friedrichshafen ja Juhkami said Meistrite liigas valusa ja ilmselt ka otsustava kaotuse

Martti Juhkami (keskel) ja Friedrichshafen. Foto: VfB Friedrichshafen Volleyball

Meistrite liiga E-alagrupis pidi Martti Juhkami koduklubi Friedrichshafen võtma võõrsil vastu 1:3 (26:28, 28:26, 19:25, 17:25) kaotuse Roeselare Knacki vastu.

Alagrupi teise positsiooni ja edasipääsu nimel võitlevatel meeskondadel oli tänasele mängule eelnevalt kogutud võrdselt 5 punkti. Roeselare Knacki teenitud 3 lisapunkti lükkasid eestlase koduklubi kolmandale positsioonile ja otsustasid suure tõenäosusega alagrupi lõpliku järjestuse. Edasipääs veerandfinaali nimel jätkub viimases voorus, kuid tänase tulemuse valguses pole Friedrichshafeni šansid parimate küllast.

Martti Juhkami viibib endiselt vigastuspausil, mistõttu jäi ta ka tänasest kohtumisest kõrvale. Meeskonna resultatiivseimaks osutus Anton Menner, kes tõi 8 punkti (+4). Nurgaründaja realiseeris 11 tõstest 5 (45%) ja teenis 3 blokipunkti.

Võitjate resultatiivseim oli 32-aastane diagonaalründaja Hendrik Tuerlinckx, kes kogus 12 punkti (+7), realiseerides 22 tõstest 9 (41%), saades kirja 2 blokipunkti ja ühe serviässa.

Friedrichshafen kuulub Meistrite liiga E-alagruppi koos Poola valitseva meistri Kedzierzyn-Kozle, Serbia meistri Vojvodina ja Roesleare Knackiga. Alagrupi kindla liidripositsiooni on taganud Kedzierzyn-Kozle, kes pole viie mänguga endiselt vastastele ühtegi geimi loovutanud.

Järgmise Meistrite liiga kohtumise peab Friedrichshafen 19. veebruaril, kui kohtub alagrupi liidri Kedzierzyn-Kozlega.

Edasi pääsevad iga alagrupi võitja ja kolm paremat teist kohta.