fbpx
Close

Galatasaray ja Trentino finaali avamängus tuli tasemevahe välja, Venno siiski üleplatsimees

Oliver Venno (vasakul) blokis. | Foto: CEV

Oliver Venno koduklubi Istanbuli Galatasaray alustas CEV Cupi finaali Itaalia tipu Trentino vastu võõrsil kindla 0:3 (15, 15, 20) kaotusega.

28-aastane Venno realiseeris 3000 pealtvaataja ees peetud kohtumises 23 tõstest 12 (52%), lisaks tõi ta ühe punkti nii servi kui blokiga. Kokku Vennolt seega üleplatsimehena 14 punkti (+12). Kõik teised Türgi klubi mängijad piirdusid viie või vähema punktiga. Trentinole tõid nii Luca Vettori kui Uros Kovacevic 12 punkti (vastavalt +8 ja +6). Statistika.

Tänane mängupilt ja tulemus kinnitasid ühtpidi seda, et Trentino on Galatasaray’st astme võrra kõvem klubi, kui ka seda, et külalismeeskond polnud taastunud nädalavahetuse kolmemängulisest Türgi karikavõistluste finaalturniirist.

Nädala aja pärast toimuvas korduskohtumises vajab Galatasaray koduväljakul esmalt 3:0 või 3:1 võitu ning seejärel tuleb vastased alistada ka kuldses geimis.

Eesti võrkpallur mängis viimati eurosarja finaalis viis aastat tagasi, kui Ardo Kreek võitis Pariisi Volley’ga just CEV Cupi. Finaalis alistati kahe mängu kokkuvõttes Nižni Novgorod.

 

scroll to top