Gargždai oli lähedal kirjutamaks Leedu võrkpalliajalukku uut peatükki, kuid Pärnu tuli rongi alt välja ja teenis Balti liigas pronksi

Tänavuse hooaja Balti liiga pronks kuukub Pärnu Võrkpalliklubile. | Foto: Melani Mai Kruuda

Credit24 Balti liigas peeti sel hooajal eelviimane kohtumine, kui pronksilahingus läksid vastamis Pärnu Võrkpalliklubi ja Gargždai Amber-Arlanga, millest väljus võitjana 3:2 (25:27, 22:25, 25:14, 25:14, 15:10) Pärnu, tulles sealjuures välja 0:2 kaotusseisust.

Eilsetes poolfinaalides pidi Pärnu tunnistama TalTechi 3:0 paremust ja Gargždai jäi sama tulemusega alla kodusaalis mängivale Tartu Bigbankile.

Mängu käik:

Avavaatuse alguses sai Pärnu paari punktiga juhtima ja hoidis edu kuni seisuni 8:6, seejärel sai Leedu klubi kaks punkti järjest ja viigistas seisu ning läks hoopis ise 10:9 juhtima. Vahe suurendati kolmepunktiliseks (14:11) eduks ja see sundis pärnakate peatreenerit Avo Keelt kasutama oma esimest mõtlemisaega. See tõi kasu ja Pärnu haaras ise 18:17 edu. Kuigi Eesti klubi oli lähedal geimivõidule (23:21) jõudis Gargždai taas viigini ja ka esimene geimpall kuulus neile, kuid seda ära kasutada ei suutnud. Lõpp läks ääretult tuliseks ja leedukate edukas sulustamine lõpetas esimese geimi seisuga 27:25.

Teine geim algas samuti tasavägiselt, kuid seisul 5:2 Pärnu juhtimisel sai Gargždai temporündaja Viktor Šekaljuk vigastada, kui hakkas rünnakule minema, kuid langes hoopis jalavigastuse tõttu hoopis põrandale ja platsile ta enam ei tulnudki. Sellest hoolimata Arlanga Pärnut suuremalt eest ära ei lasknud ja esimesele tehnilisele ajale mindi Eesti klubi 8:6 eduseisul. Tänu Toms Švansi headele servidel suurendati edu viiepunktiliseks (11:6), kuid lasid Arlangal taas lähemale tulla (13:11 ja 16:15). Leedukad õnnestusid nii servil, kaitses kui ka rünnakul ja tasuks oli 17:16 edu. Edasi mängiti punkt-punktis, kuid pikema õlekõrre tõmbas taas Gargždai võites vaatuse 25:22.

Kolmandas minimatšis oli Pärnul selg vastu seina, kuid alustati hästi, juhiti 3:0 ja 5:1 ning leedukate peatreeneril Austrsi Stalsil ei jäänud muud üle, kui aeg võtta. Pärnu jätkas sama hoogsalt ja peagi vaatasid tabloolt vastu numbrid 10:2. Edu enam käest ei antud ja geim võideti kindlalt 25:14. Üldseis 2:1 Gargždaile.

Neljandas vaatus kulges sarnaselt eelmisega – Pärnu haaras kohe geimi alguses juhtohjad ja geimi edenedes edu aina suurendati. 25:14 ja oli aeg otsustavaks geimiks.

Viies geim algas võrdsete heitluses ja seekord Pärnu kohe eest ei sõitnud. Pooli vahetati Eesti klubi minimaalses 8:7 eduseisus. Pärnakate ilus tegutsemine blokis tõi nende edunumbriteks 12:8 ja sellega oli mäng sisuliselt tehtud. Viimane geim Pärnule 15:10 ja ühtlasi kogu kohtumine 3:2.

Statistika:

Võitjate resultatiivseimaks kerkis pärnakate värskeim täiendus Gabriel Cavalcante 18 punktiga (+7), Markus Uuskari lisas 13 punkti (+4). Pärnu vastuvõtt ja rünnak olid 40%, lisa tuli 15 bloki ja 4 ässa näol.

Leedukate suurimad punktikütid olid Arnas Rumševicius ja Daumantas Katinas 12 silmaga (efektiivsus vastavalt -4 ja -1). Gargždai sai serve vastu 56-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 30-protsendiliselt, lisaks teeniti kaheksa blokki ja löödi viis ässa.

Credit24 Balti liigas on seega pidada veel vaid üks kohtumine, kui kell 18 algavas finaalis ristavad mõõgad omavahel Tartu Bigbank ja TalTech. Mängust teevad otseülekande nii Postimees kui ka telekanal Duo 5.