fbpx
Close

Gargždai ukrainlasest kapten: kuulen plahvatusi, kui telefoni teel vanematega räägin – sedasi on raske

Leedukad on koos Ukraina taga. Dmitri Šlomini (paremal) ja teiste Gargždais mängivate ukrainlaste jaoks on käsil eriti keerulised ajad. | Foto: klubi koduleht

Tartu Bigbanki ridades 2019. aastal Credit24 Balti liiga võitjaks kroonitud Dmitri Šlomin tunnistab, et Ukrainas puhkenud sõja tõttu on nii temal kui ka ülejäänud kolmel Gargždai meeskonna ukrainlasest leegionäril keeruline Tartus Credit24 Balti liiga finaalturniirile keskenduda.

Reede hommikupoolikul A. Le Coqi spordihoones Leedu esiklubi erinevate taustajõududega rääkides saab kiiresti selgeks, kui kõrgelt Šlominit Gargždais hinnatakse. “Ta on meie jaoks väljakul kapteni ja sidemängijana ülioluline lüli. Ja me imestame siiani, kuidas Dima umbes viie aastaga on õppinud puhtalt leedu keelt rääkima,” kiidab klubi president. Tõepoolest, 33-aastast Šlominit peetakse Leedus juba omaks, sest ta kasvatab Leedus ühiseid lapsi Jonava naiskonnast leitud abikaasaga.

“Praegu on käsil väga rasked ajad nii minule, mu perele kui ka kogu Ukrainale. Raske on keskenduda sellisel hetkel finaalturniirile, kuigi mu karjääri üks isiklikke eesmärke oli jõuda Balti liigas just Leedu klubiga nelja parema sekka. Olen väga uhke ja rõõmus, et me Gargždaiga seda suutsime, kuid, jah, nagu ütlesin, praegused sündmused teevad siin mängimise minu jaoks väga keeruliseks. Püüan endast siiski maksimumi anda,” ütles Šlomin enne Gargždai tänahommikust treeningut Võrkpall24’le.

Vestluse edenedes muutub Šlomini hääl üha vaiksemaks. Ta üritab sõnu otsides mitte murduda. “Minu vanemad elavad Kiievi külje all. Nad kuulevad kogu aeg pommide plahvatusi, sest rünnakud on toimunud umbes kolme kilomeetri kaugusel meie kodust. Isegi mina kuulen plahvatusi, kui nendega telefoni teel räägin. Sellises olukorras olla… See on raske,” tõdeb Šlomin.

Kas Šlomini vanemad jäävad Ukrainasse või plaanivad põgeneda? “Nad ei plaani põgeneda,” kõlab kiire vastus. “Nad on otsustanud jääda koju. Mu vend on aga oma perega juba sõitnud Lääne-Ukrainasse Lvivi lähedale, kus on turvalisem. Aga jah, mu ema töötab sõjaväehaiglas ja isa aitab teda omalt poolt nii palju, kui saab. Seega nemad ei ole kuhugi minemas.”

Lõpetuseks, kas Gargždai jaoks on tänane poolfinaal peamise tiitlipretendendi Tartu Bigbankiga puhtaks boonuseks või näeb meeskond ka reaalset võimalust korraldajaid murda? “Kindlasti pole tänane mäng ainult boonuseks. Nagu juba varem ütlesin, on siin mängimine minu, aga ka kõigi teiste mängijate jaoks unistuse täitumine. Üritame näidata publikule, et suudame mängida heal tasemel võrkpalli,” kinnitab Šlomin.

Põhiturniiri viiendana lõpetanud, kuid veerandfinaalis teenitult tiitlikaitsjast Tallinna Selverist jagu saanud Gargždai kohtub Tartu Bigbankiga tänases teises poolfinaalis, mis algab kell 20.00.

Vaata ka eile õhtul tehtud intervjuud Pärnu peatreeneri Avo Keelega, kes rääkis muuhulgas oma meeskonnas mängivate ukrainlaste olukorrast:

scroll to top