fbpx
Close

Gheorghe Cretu asub juhendama Poola tippklubi!

Gheorghe Cretu. | Foto: CEV

Seitsmekordne Poola meister ja 2015. aasta Meistrite liiga finalist Rzeszowi Asseco Resovia on otsustanud pärast kohutavat hooaja algust vallandada peatreener Andrzej Kowali. Uueks juhendajaks palkas klubi Eesti koondise lootsi Gheorghe Cretu.

Olgugi et Poola meistrivõistlustel on tänaseks mängitud juba neli vooru, pole Resovia suutnud võiduarvet veel avada. Kui avamängus teeniti Zawierce vastu 2:3 kaotusega vähemalt üks punkt, siis järgnevates kohtumistes Varssavi, Katowice ja Szczecini vastu pole isegi seda enam suudetud. 14 meeskonna konkurentsis paiknetakse seetõttu alles 13. kohal.

47-aastase Kowali vallandamist võib pidada siiski märkimisväärseks otsuseks, sest poolakas oli meeskonda juhendanud (koos väikeste pausidega) juba 11 aastat.

Cretu on töötanud Poolas varasemalt neljal aastal. Hooajal 2010-2011 juhendas ta Olsztynit ja 2014-2017 Lubini Cuprumit. Cretu all on Poolas mänginud ka mitmed eestlased. Olsztynis sai ta tuttavaks Kert Toobaliga (tänu toonasele kontaktile asus Cretu hiljem ka Eesti koondist juhendama) ning Lubinisse tõi ta juba ise Keith Puparti ja Robert Tähe.

50-aastase Cretu viimane koduklubi oli Venemaa tippmeeskond Belgorodi Belogorje, mida rumeenlane juhendas eelmise hooaja alguses paar kuud.

Loe ka: Hokivahetused ja palju muud imelikku ehk mis kukutas Cretu uue koduklubi Euroopa tipust?

scroll to top