fbpx
Close

Gheorghe Cretu: come on, te kõik teate, miks ma need vahetused tegin

Martti Juhkami EM-i avamängus väljakule jooksmas. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskond andis EM-i avavoorus valitsevale maailmameistrile Poolale kõva lahingu, kuid kaotas lõpuks 1:3 (-22, 25, -22, -20).

Koondise peatreener Gheorghe Cretu jäi eranditult kõigi oma hoolealustega rahule – nii nendega, kes kuulusid põhikoosseisu, kui ka nendega, kes sekkusid kolmanda geimi alguses, kui põhimehed võeti puhkama.

“See oli hea ja emotsionaalne algus EM-ile. Poisid olid motiveeritud ja keskendusid detailidele. Ja see polnud kerge, sest keegi ei tea, mis meeskonna Poola seekord väljakule paneb. See on nagu loto. Aga mehed mõistsid, mis on selle mängu mõte ja tegutsesid hästi. Muidugi olid meil oma võimalused, ka varumeestega, aga vastaste mõne mängija individuaalsed oskused tegid lõpuks vahe sisse.”

Kas 51-aastase treeneri sõnul võinuks Eesti täna Poolat isegi võita, kui mängituks edasi põhimeestega? Cretu andis mõista, et vastaste loots Vital Heynen toonuks mingil hetkel väljakule oma põhimehed, kes otsustanuks ilmselt mängu ära.

“Ma ei tea. Kui Poola oleks toonud (Wilfredo) Leoni sisse… Ja Michal Kubiaki sisse. Ja Maciej Muzaj sisse. Kuulge, come on! Ma arvan, et te kõik teate, miks ma need vahetused tegin. Meil on neli tähtsat mängu ees ootamas, kus vajame võite. Täna oli mäng, kus saime nautida. Pinge puudus,” ütles Cretu ja täpsustas: “Meil on 40-aastane sidemängija (Kert Toobal) ja diagonaalründaja (Renee Teppan), kes ei mänginud pool aastat. Meil on hea meel, et ta üldse siin on. Meil on 37-aastane Rait Rikberg. Minu jaoks oli peamine, et mehed püsiksid tervete ja värsketena. Mille nimel ma oleks pidanud riskima? Homme tuleb tähtis mäng ja hull võitlus Montenegroga. Kui meil oleks homme vaba päev, siis mänginuks me täna põhimeestega lõpuni. Ja Tšehhi, kes sai täna valusa kaotuse…  Neil on homme vaba päev erinevalt meist. Kas arvate, et mängitaksin Teppanit kahel eelneval päeval, kui meil on väga tähtis kohtumine Tšehhiga pühapäeval ees ootamas?”

Cretu sõnul mängis Eesti täna küll hästi, kuid ta ei nimetaks tänast võidetud geimi tema aja parimaks, mida sinilõvid on näidanud.

“See polnud parim geim. Me mängisime Venemaaga 2017. aastal väga hästi. Me oleme minu viie aasta jooksul palju häid geime mänginud. Mäletan, et mängisime Itaalias Serbiaga ühe geimi sedasi, et juhtisime vist 20:12. Meil on palju ilusaid hetki olnud. Mängisime hästi ja kõik said oma võimaluse, aga nüüd peame maha rahunema ja homseks valmistuma. Nüüd on kõik mehed emotsionaalselt valmis. Mul on väga hea meel, kuidas näiteks Markkus (Keel) täna mängis. Kõik nurgaründajad olid väga tublid. Kuidas (Martti) Juhkami tuli pärast ebakindlat algust tagasi väljakule ja leidis oma mängu…”

Kõige rohkem paistis vahetusest sekkunud mängijatest silma 24-aastane sidemängija Markkus Keel, kes lõi kahes esimeses geimis kolm ässa. Neist viimane lõpetas seejuures teise geimi.

“Markkus õpib mängu. See kõik võtab aega. Teisel pool võrku olid täna tippmängijad, kes oskavad tema tõsteid lugeda. Neil on alati oma plaan. Nad sunnivad sind mängima nii, nagu nemad tahavad. Seda peab Markkus veel õppima,” lisas Cretu.

scroll to top