fbpx
Close

Gheorghe Cretu: oleks me varem punktid paremini ära mänginud, ei peaks õnnest rääkima

Gheorghe Cretu | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskond kaotas Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril Rotterdamis täna 0:3 (18, 32, 26) Tšehhile ja on väljakukkumise äärel. Peatreener Gheorghe Cretul polnud mängijatele erinevalt eilsest suhtumise osas mingeid etteheiteid teha, lihtsalt pallid tulnuks maha lüüa, tõdes rumeenlane.

“Üks ühe vastu rünnakud jäid realiseerimata. Oli ka hetki, kus geim oli meie käes, kuid me ei suutnud seda lõpetada. Nii läks ka kolmandas geimis,” sõnas Cretu kümmekond minutit pärast seda, kui Jan Hadrava kaks imetäpset serviässa olid mängu lõpetanud.

Mida pidanuks Eesti teisiti tegema, et mängu võita? “Pallid tulnuks maha lüüa,” sõnas Cretu otsekoheselt. “See on võrkpall. Alati ei saa ainult kaitse pealt mängida. Tšehhid lõid täna pallid julgelt maha, meie mitte.”

“Ma pole mängijates pettunud. Teadsin, et EM-il ei tule midagi kerget, eriti pärast kõiki vigastusi, mis meie mängijaid on kimbutanud. Aga mängijaid ei saa süüdistada, kui ka vastased esinevad hästi. Tšehhidel oli meist täna selgelt rohkem jõudu servil, aga me vähemalt püüdsime ja võitlesime väljakul. Eile sellist võitlust polnud.”

Alla anda Cretu mõistagi ei plaani, sest juhul, kui me peaksime Hollandit ja Ukrainat kindlalt võitma, võib edasipääs veel tõeks saada.

“Kuni meil on natukenegi võimalusi, plaanime me võidelda. Püüan meeskonda riietusruumis elavana hoida ja mängijatele kindlust süstida. Oleme head võitlejad ning spordis on kõik võimalik. Peame oma võimalustesse uskuma. Tõsi, palju oleneb ka vastastest, kuid sellele ei pea me hetkel mõtlema,” rääkis 51-aastane treener.

Lõpetuseks uurisid Eesti ajakirjanikud Cretult, kas Eestil on tänavu õnnest puudu jäänud otsustavatel hetkedel. Teatavasti on meie meeskond kogu suve geimilõppe väga kahvatult mänginud.

“(Mõtleb pikalt ja muigab seejärel.) Ma pole vist oma kuue aasta pikkuse Eesti koondise perioodi ajal kordagi õnnefaktorist rääkinud. Ma ei oota kunagi, et miski lõppeb õnnega. Okei, vahel meil oli õnne ja vahel mitte, aga nii on kõigil. Samuti see viimases geimis Jan Hadrava poolt millimeetri täpsusega löödud äss… See on sport. Oleks me varem oma punktid paremini ära mänginud, ei peaks me praegu õnnest rääkima. Ent sellisel moel geimi lõpetamine oli muidugi poiste jaoks pettumus,” lisas Cretu lõpetuseks.

Eesti peab alagrupiturniiril kaks viimast mängu teisipäeval ja kolmapäeval Amsterdamis, vastasteks Holland ja Ukraina.

 

scroll to top