fbpx
Close

Gheorghe Cretu Pupartist ja Juhkamist: meie otsused pole kuidagi seotud sellega, mida ajakirjanikud kuulda tahavad

Martti Juhkami ja Keith Pupart Eesti koondislaste keskel. | Foto: volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna peatreener Gheorghe Cretu selgitas Võrkpall24.ee’le, miks pole tugevates välisliigades mängivad nurgaründajad Keith Pupart (34) ja Martti Juhkami (30) tänavu koondise tegemistesse kaasatud.

50-aastane rumeenlane oli seekord lahkelt valmis valikut kommenteerima. Teemat kui sellist pole vastuolulisest minevikust hoolimata võimalik vältida, sest mõlemad mehed mängivad jätkuvalt kõrgel tasemel. Pupart kuulub tänavu Meistrite liigas osaleva Belgia esiklubi Maaseiki Greenyardi ridadesse ja Juhkamil on jäämas seljataha teine järjestikune aasta Prantsusmaa keskmike hulka kuuluvas Tourcoing’s. Tõsi, isiklikus plaanis ei liigitu lõppev hooaeg kummagi jaoks karjääri säravamate hulka.

“Meie (treenerite – toim.) otsused pole kuidagi seotud sellega, mida ajakirjanikud tahavad kuulda. Pupiga (Pupart – toim.) on kõik päris selge. Ta oli palju aastaid üks nendest mängijatest, kes ütles igal suvel Eesti koondisele “jah”. Kaks aastat tagasi otsustas ta aga edaspidised suved perele pühendada. See on ka täiesti arusaadav samm, sest ta oli nii palju aastaid kodust ja perest eemal olnud. Ja sportlikus plaanis tähendas see otsus, et ta keskendub allesjäänud aastad klubikarjäärile. Seda teemat pole enam mõtet arutada. Palusin tal erandkorras meile appi tulla vaid 2017. aasta suvel, kuna meil oli MM-valikturniiri otsustava faasi eel nurgaründajatega kehv seis. Aga toona polnud see võimalik,” selgitas Cretu.

Keith Pupart. | Foto: volley.ee

Juhkamist rääkides ütles Cretu, et otsus sai langetatud pigem meeskonna üldist ülesehitust ja nooruse faktorit vaadates, mitte rakverelase tänavust klubihooaja tulemuslikkust hinnates.

“Kindlasti on üks põhjus (miks Juhkamit pole) just see, et Eestis on noored mängijad, kellel tuleb vaikselt hakata koondisse sulanduma. Nii saavad nad tulevikuks enesekindlust juurde. Eelmisel hooajal näitasid noored mehed, et nad suudavad hästi tegutseda. Ja mis puutub Martti tänavusse hooaega, siis ma ei ütleks, et me sellepärast midagi otsustasime. Sul võib olla koduklubis halb hooaeg, aga me ei tea ju kunagi, milline oli klubis atmosfäär ja olukord. Seega üksnes klubihooaja põhjal ei saa otsuseid langetada,” sõnas Cretu.

Kokkuvõttes on Cretu koondise nurgaründajate seisuga hetkel rahul. Valikusse mahtusid Robert Täht (Izmiri Arkas Spor, Türgi), Andrus Raadik (Savo Volley, Soome), Kevin Saar (Luzerni Volley, Šveits), Rauno Tamme (Saaremaa VK), Kristo Kollo (VBC Mondovi, Itaalia) ja Märt Tammearu (Tartu Bigbank).

“Meil on korralikul tasemel nurgaründajad koondises. Meil on Täht… Nüüd tuleb tagasi Radža (Raadik – toim.), kes oli nurgaründajana tänavu Savo meeskonna resultatiivseim mängija. Nurgaründaja kohal võime jätkuvalt kasutada ka Oliver Vennot, kes tõestas eelmisel hooajal ilmekalt, et ta saab selle rolliga hakkama küll. Ja vastuvõtu-suunitlusega on meil suurepärane Kristo Kollo. Samuti annavad meile jõudu selles osas juurde Kaibald ja Tamme. Ja uue mehena on juures 18-aastane Märt Tammearu, kes eelmisel suvel keskendus rannavollele. Igal mängijal on koondises oma roll. Küsimus on selles, kuidas meeskonda ehitada,” lisas Cretu.

Gheorghe Cretu. | Foto: Siim Semiskar
scroll to top